Otsi kodulehelt
Sulge otsing
Tagasi nimekirja

Nädalavahetusel toimus Vana-Võidus XII Eesti Külade Maapäev

Eesti külakogukonnad andsid pühapäeval Eesti Külade Maapäeval peaminister Jüri Ratasele üle 11 punktist koosneva manifesti. Lisaks haldusreformi ja kogukondade rahastamisega seotud probleemidele tunnevad külakogukonnad muret ka selle pärast, et maaelu arendamisel tervikuna puudub riigi tasandil vastutaja.

Kuigi põllumajandusministeeriumist sai nime poolest maaeluministeerium juba kaks aastat tagasi, leiavad külakogukonnad, et ministeerium tegeleb endiselt vaid põllumajandusega. Maaelu teised valdkonnad, näiteks keskkonnaprobleemid või ettevõtlusküsimused. on teiste ministeeriumite vahel hajusalt ära jagatud ja maaelu arengu eest tervikuna ei vastuta sisuliselt keegi, vahendas “Aktuaalne kaamera”.

See mure pandi esimese punktina kirja ka valitsusele üle antud manifesti.

“Me väga hea meelega soovime riigile olla partner, aga küsimus, et kellega me siis seda põhiläbirääkimist teeme, ja kas see, mida me ühe või teise ministeeriumiga kokku lepime, kandub ka teiste ministeeriumite tegevustesse. Meil ei ole mõtet ehitada silotorne, vaid meil on ju mõistlik vaadata seda maaelu ikkagi tervikuna,” selgitas külaliikumise Kodukant juhatuse liige Krista Habakukk.

ERR
Loe lähemalt

Tagasi nimekirja