Otsi kodulehelt
Sulge otsing
Tagasi nimekirja

Vabatahtliku teenistuse jätkumine on Euroopale eluliselt vajalik

Äsja lõppenud Euroopa vabatahtliku teenistuse tulevikukonverentsil panid 30 riigi vabatahtliku tegevuse asjatundjat paika teenistuse soovitud tulevikusuunad.

Konverentsi korraldaja, SA Archimedese noorteagentuuri juhi, Reet Kosti sõnul peavad konverentsil osalenud riikide esindajad vabatahtliku tegevuse toetamist jätkuvalt oluliseks.

“Vabatahtlik teenistus peab kindlasti ajaga kaasas käima ja vajab reformimist, kuid selle tähtsust ühiskonnas ja selle mõju kohalikule kogukonnale on raske ülehinnata. Seda kinnitavad ka igapäevaselt vabatahtlike tööd organiseerivad inimesed. Euroopa vabatahtlik teenistus on paarikümne aasta jooksul panustanud arvestatavaid ressursse, et pakkuda rahvusvahelisi võimalusi kõikidele noortele, see peab jätkuma ning sõnum sellest peab jõudma nii kohaliku kui Euroopa otsustajateni,” lausus Reet Kost.

Tulevikukonverents, mis tõi Tallinnasse kokku üle 150 vabatahtliku töö spetsialisti, vabatahtliku ja valdkondliku otsustaja, toimus Eestis esmakordselt. Arutelude käigus mõtestati vabatahtliku tegevuse mõju ühiskonnale, aga eelkõige arutleti selle üle, kuidas reformida teenistust selliselt, et see oleks varasemast veelgi kättesaadavam kõigile noortele ja täidaks oma rolli Euroopa väärtuste hoidja ja ühiskonna ühtsuse kasvatajana. Delegatsioone osales 30 riigist, lisaks Euroopa Liidu liikmesriikidele ka Euroopa Majanduspiirkonna, naabrus- ja partnerriikidest. Kaugeimad külalised olid kohal Jordaaniast ja Marokost.

Euroopa Noored

Loe lähemalt

Tagasi nimekirja