Otsi kodulehelt
Sulge otsing

Kui lahked või kitsid me oleme?

2010. aastast alates on Charities Aid Foundation (CAF) igal hilissügisel avaldanud uuringu World Giving Index tulemused. Uuringus mõõdetakse, kui altid on inimesed üle maailma andma ja annetama. Käesoleva aasta uuring on järjekorras juba üheksas ning see koondab 146 riigi andmeid.

Uuringus vaadeldakse kolme aspekti ning seega küsitakse inimestelt kolm lihtsat küsimust:

  • Kas sa aitasid möödunud kuul võõrast inimest?
  • Kas sa annetasid möödunud kuul raha heategevusele?
  • Kas sa annetasid möödunud kuul oma aega, so kas sa tegutsesid vabatahtlikuna mõne ühenduse juures?

Kogutud andmete põhjal selgub, et käesoleva aasta kõige lahkemaks ja heldemaks riigiks on Indoneesia. Uuringust selgub, et üha enam on inimesed maailma eri paigus aidanud võõrast ning tegutsenud vabatahtlikuna. Samas on raha annetanute arv langenud teist aastat järjest.

Kus asub lahkuse skaalal Eesti? Selgub, et oleme üpriski kitsid: koguarvestuses platseerume 109. kohale. Võõraste aitamises on meil 133. koht (seda on uuringu põhjal teinud 34% elanikkonnast), raha annetamises 66. koht (seda on teinud 27% elanikkonnast). Vabatahtlikuna on selle uuringu järgi tegutsenud kõigest 16% elanikkonnast, millega asume 92. kohal. Kuidas seostuvad need tulemused 2013. aastal Praxise läbi viidud vabatahtliku tegevuse uuringu tulemustega? Ootame huviga hetkel käimasoleva  uuringu tulemusi.

World giving indexi ning uuringu enda kohta saab lähemalt lugeda siit.

Kirja pannud Anu Viltrop

Tagasi nimekirja