Otsi kodulehelt
Sulge otsing

Kuidas hakata vabatahtlikuks?

Kui sa pole mitte kunagi vabatahtlikuna tegutsenud, võib tunduda keeruline kuskilt alustada. Miks ma peaks üldse vabatahtlik olema? Millised võimalused on Eestis vabatahtlikuna tegutseda? Millised ühendused ja asutused üldse vabatahtlikke kaasavad? Milleks peab valmis olema, kui tahad omalt poolt panustada, et Eestis oleks parem ja turvalisem eldada?

Vabatahtlike Väravast leida hulgaliselt infot selle kohta, miks ja kuidas hakata vabatahtlikuks. Uurida võib ka, millistes valdkondades vabatahtlikud üldse tegutsevad. Siin leiduv nimekiri ei ole kindlasti täielik, kuid ideid ja mõtteid saab ikka. Kindlasti tasub rääkida oma sõprade ja tuttavatega, kes on juba vabatahtlikuna tegutsenud. Uuri, kus nad abiliseks on käinud ja mida nad on teinud. Võibolla saad minna nendega kaasa: seltsis on segasem ning pole hirmu olla üksinda võõras kohas ja olukorras. Mõtle välja, kas tahad tegutseda oma kodu lähedal või minna mõneks ajaks hoopis välismaale.

Kuidas siis alustada:

  • Uuri Vabatahtlike Värava kuulutusi ning võta ühendust huvipakkuvas kuulutuses toodud kontaktidel.
  • Uuri järele, millised ühendused sinu kodukandis tegutsevad ning paku end appi. Ühenduste kohta võib otsida nii Vabatahtlike Väravast (võib ka otse kirjutada ning nõu küsida) või pöörduda maakondlike MTÜ-de konsultantide poole, kel on oma kodukohas tegutsevatest ühendustest suurepärane ülevaade.
  • Välismaale on vabatahtlikuks võimalik minna nii omal käel kui ka Euroopa vabatahtliku teenistuse programmi kaudu. Siit saad uurida, kuidas sellise programmi kaudu vabatahtlikuks minna saab. Lisainfot erinevate programmide kohta leiad siit.
  • Ja otse loomulikult võib tulla vabatahtliku tegevuse laadale 18. novembril Tallinna Lauluväljakul ning tutvuda ühenduste ning nende pakutavate võimalustega kohapeal.

Varu kannatust. Ära heitu, kui sa ei leia endale kohe sobivat tegutsemisvõimalust, küllap tuleb sinu võimalus peagi.

Kirja pannud Anu Viltrop

Tagasi nimekirja