Hei, raamatukoi! Tule omasuguste sekka!

Tegevusvaldkond: Ajaloolise pärandi säilitamine, Haridus ja teadus, Säästev areng, Kultuur ja kaunid kunstid, Kultuur, Säästev eluviis

Asukoht: Tartu

Periood: 16.04.2024 - ...

Sihtgrupp: Eraisikule

Online või kohapealne tegevus: Kohapeal

Sobilik lastele

Raamatutuba 451° Fahrenheiti kutsub endaga liituma uusi vahvaid vabatahtlikke, kes armastavad raamatuid ja lugemist sama palju kui meie. Raamatutoas tegutsevad kõik vabatahtlikult, oma päevatöö kõrvalt. Seetõttu ei oodata ka uuelt tulijalt hirmus suure koormusega panustamist – me kõik oleme toa lahtihoidmisega rakkes ühe kolmetunnise vahetuse nädalas. Lisaks osaleme paari nädala tagant ühistel raamatute sorteerimise talgutel ja peame nõu kuu esimesel esmaspäeval.

Oma vahetuse ajal on vabatahtliku ülesandeks:
– külastajate abistamine ja raamatute müümine
– raamatutoa ja riiulite korrashoid
– laste juhendamine kirjutusmasina kasutamisel või neile ette lugemine

Muidugi saab soovi korral panustada ka oma vahetuse väliselt, näiteks tuua tuppa toredaid sündmusi, osaleda kommunikatsioonitiimi tegemistes või korraldada vabatahtlikele tööväliseid ühistegemisi.

Milliseid oskuseid/vahendeid eeldatakse vabatahtlikelt?

Vabatahtlik peab olema julge suhtleja, kes aitab leida vastused külastajate küsimustele, tutvustab raamatutoa tekkimislugu ja eesmärke, annab külastajatele kaasa positiivse emotsiooni ja soovi tagasi tulla. Tore, kui vabatahtlik oskab lisaks eesti keelele ka inglise või teisi keeli. Meie juurde satub üsna palju välismaalasi, näiteks vahetusüliõpilasi.

Vabatahtlikul peab olema võimalus pühendada raamatutoale vähemalt kolm tundi nädalas. Muidugi teame, et vahel tuleb ette ka reise ja haigusi, mis siis ikka.

Muidugi sobib raamatutuppa vabatahtlikuks kõige paremini selline inimene, kes on ise suur lugeja ja oskab külastajatele ka raamatusoovitusi jagada.

Mida vabatahtlik töö pakub?

Vabatahtlik töö raamatutoas pakub põnevaid kohtumisi, uusi teadmisi ja toredat kogukonda.

Mida organisatsioon pakub?

Nii, kõige tähtsam osa! Raamatutoa vabatahtlikul on järgmised hüved:

  • iga vahetuse järel saame valida ühe raamatu iseendale.
  • paar korda aasta jooksul teeb TYPA meile oma muuseumis töötube. Valmistame ise käsitöömärkmikke või trükime kangale või midagi muud toredat.
  • me oleme üks väga kirju seltskond, kes üht või teist pidi raamatutuppa on sattunud. Uus vabatahtlik saab osaks imevahvast kogukonnast – koos oleme käinud näiteks tõuksimatkal, paadireisil, vahel korraldame lauamänguõhtuid. Tere tulemast meie sekka!
  • koos TYPAga tähistame jõule ja suve ja vahel ka muid tähtpäevi.
  • kokkuleppel ja sobivusel saame vabatahtliku töö vormistada ka koolipraktikaks.
Jäta tagasiside