Otsi kodulehelt
Sulge otsing

Ma ei ole tüütu alaealine!

Kooliealisel lapsel on tihtipeale suveajal hulga enam aega käes kui pimedal sügisel ja külmal talvel. Erinevaid üritusi toimub suvel palju ning seetõttu võib tekkida soov kuskile vabatahtlikuna appi minna.

Kuulutusi ja võimalusi sirvides võib meel kiiresti nukraks minna: paljude kuulutuste juures on märge, et otsitakse vähemalt 18-aastaseid noori. Seadused seavad laste töötegemisele mitmeid piiranguid ning kaasajale võib näida turvalisem tegeleda vaid täisealistega. Näiteks võib vabatahtliku roll eeldada erilisi oskusi või füüsilist jõudu, mida lastel veel ei ole. Ei oleks ju tore, kui pead ootamatult tõstma raskeid kaste või kirjutama põhjaliku uurimustöö mõnel tundmatul teemal. Tihtipeale on vanusepiirangud seatud aga seetõttu, et vabatahtlike kaasaja pelgab laste ja noorukitega tegelemist. Isegi, kui sulle endale tundub, et sa oled küps, mõistlik ja abivalmis inimene, võib  kaasajale tunduda, et laste ja noorukite tegemisi on keeruline juhtida.

Kui vana siis peaks inimene olema, et ta vabatahtlikuks sobiks?

Mõnikord on lahenduseks kutsuda vabatahtlikena kaasa ka oma vanemad või täisealised õed-vennad. Vabatahtlike kaasajal on lihtsam, kui teavad, et usaldusväärne täisealine laste järele vaadata aitab. Lisaks oleks see mõnus kvaliteetaeg perega!

Samuti võid üles otsida organisatsioonid, mis tegelevadki noortega. Näiteks asuvad üle Eesti avatud noortekeskused, kus leidub igasugust eakohast tegevust noorematele ja vanematele lastele.

Kui sinule meelepärase kuulutuse eapiiriks on märgitud 18, võid siiski alati küsida, kas ka sina saad hea eesmärgi nimel kaasa aidata. Tead küll – küsija suu peale ei lööda ning võibolla on ühendusel pakkuda sulle sobivat tegevust.

Või siis kääri (koos sõpradega) käised üles ja tee oma heategu täiesti omaalgatuslikult! Näiteks võid võtta eesmärgiks hoida koduümbrus prahist puhas: kilekott näppu, kindad kätte ning suur heategu ongi tehtud!

Teinekord võib sul olla kindel siht, näiteks tahaksid jalutada varjupaigas koeri – see on enamasti turvalisuskaalutlustel vanusepiiranguga töö –, kuid tasub olla paindlik.  Igasugune vabatahtliku tegevuse kogemus näeb tulevikus sinu CV-l hea välja.

Tagasi nimekirja