Otsi kodulehelt
Sulge otsing
Tagasi nimekirja

Heategev sihtasutus annab raskelt haigetele lastele ja nende vanematele hetke muretust ja hingetõmmet

Sihtasutus Heategevusfond Minu Unistuste Päev korraldas mullu ligi 130-le raskelt haigele lapsele unistuste päeva.

„See oli nii tore! Helenal oli nii tore ja minul ka. Ma tahan Minu Unistuste Päeva meeskonnale öelda suure-suure aitäh! See tähendas meile nii palju,” ütleb Mari-Liis, haruldase kromosoomirikkega Helena ema.

Sihtasutus Heategevusfond Minu Unistuste Päev viis Mari-Liisi ja Helena Saaremaale, külla Mari-Liisi sõbrannale ja tema tütrele. Pealtnäha ei midagi erilist, aga raskelt haige lapsega perele väga oluline võimalus pääseda natukesekski haiguse ja aastaid rõhunud depressiooni käest.

/___/

Sihtasutus Minu Unistuste Päev loodi 2011. aastal ja selle tegevus hakkas kiiresti laienema, nii et mullu korraldati unistuste päev juba ligi 130-le raskelt või krooniliselt haigele lapsele. Tegutsetakse koostöös arstidega: lapsed valitakse programmi raviarstide soovitusel ja unistuste päeva tegevus arutatakse alati arstidega läbi, et miski laste tervist ei kahjustaks.

Minu Unistuste Päevas tegutseb praegu 80 vabatahtlikku. Neid tundub olevat palju, kuid ühe sündmusterikka päeva ettevalmistusteks alates vestlusest arsti ja perega kuni toetajate leidmiseni kulub umbes kolm kuud. Niisiis on vabatahtlikel käed kogu aeg tööd täis. Sageli tulevad toetajad plaaniga nii hästi kaasa, et tagasihoidlik soov võidakse täita hoopis suurejoonelisemalt. „Ühe poisi unistus oli seotud lendamisega. Meie vabatahtlik läks lennujaama, et paluda, kas saaks lapse viia lennukeid vaatama. Aga seal tuldi mõttega nii kaasa, et lõpuks sai laps lennata ja ka lennujuhtimistornis ise sidet pidada!” rõõmustab Gabor-Mägi.

Peale lastele tehtavate unistuste päevade korraldab sihtasutus ka suuremaid pereüritusi, kuhu kutsutakse eri patsientide ühenduste liikmeid ja kaasatakse ka unistuste päeva lapsi. „Me tahame, et unistuste päev poleks vaid ühekordne sündmus, vaid et peredel oleks rohkem põhjuseid tulla argipäevarutiinist välja ja veeta koos üks tore päev,” ütles Gabor-Mägi.

Uusi vabatahtlikke võtab sihtasutus vastu tavaliselt kaks korda aastas. Alati on teretulnud kõik, kes tahavad panustada mõne toote või teenusega. Praegu on eriti teretulnud vabatahtlikud Ida-Virumaale ja fotograafid kogu Eestis.

Eesti Päevaleht

Loe lähemalt

Tagasi nimekirja