Otsi kodulehelt
Sulge otsing
Tagasi nimekirja

Kevadistel toidukogumispäevadel annetati Toidupangale 31173 kg toitu

Foto: Nele Hendrikson

Möödunud nädalavahetusel, 12. ja 13. aprillil, toimusid Toidupankade selle aasta kevadised toidukogumispäevad. Kokku annetati poekülastajate poolt 31173,39 kilo toidukaupa puuduses elavate inimeste jaoks. Toidukogumispäevad toimusid 46 toidupoes üle Eesti, esindatud olid Prisma, Rimi, Selveri, Coop’i ja Maxima kaupluseid.

Toidukogumispäevad on Toidupanga üle-eestiline heategevusaktsioon, mida korraldatakse kaks korda aastas. Selle aktsiooni käigus inimeste annetatud toidukaubaga saab aidata suurt hulka abivajajaid. Kogutud toidukaupa kasutatakse tuleva toimetulekuraskustes peredele jagatava regulaarse toiduabi koostises.

Tulemused:
Kõige suurem kogus toidukaupa annetati Tallinnas ja Harjumaal – 10 osalenud kaupluse peale kokku 13863 kilo toidukaupa. Tartus annetasid 5 toidupoes head inimesed 3869 kilo ja Pärnu 5 toidupoes annetasid inimesed 2792 kilo toitu. Kõige populaarsemate annetatud toidukaupade pingerida jäi samaks. Kõige rohkem annetati kuivained (pudrumaterjal, tangained), kokku 6686 kilo. Kuivainetele järgnes pasta- ja makaronitoodete kategooria, mida annetati kokku 5581 kilo. Kolmandal kohal olid purgisupid ja purgitoidud, mida annetati 4819 kilo.

Eesti Toidupank tänab kõiki heatahtlikke vabatahtlikke ja toidu annetajaid, kelle abiga koguti üle Eesti puuduses elavate perede jaoks toiduaineid. Suur tänu osalenud kauplustele, kes meie aktsioonist osa võtsid ja meie vabatahtlike meeskondi toidupoodides abistasid ja toetasid.

Kontakt:
Kerttu Olõkainen
Toidukogumispäevade koordinaator
kerttu@toidupank.ee
Tel: 5687 6263

Claudia Vihma
Eesti Toidupank
Kommunikatsioon
claudia@toidupank.ee
Tel: 5657 0525
www.toidupank.ee

Eesti Toidupank on asutatud 2010. aasta märtsis selleks, et leevendada vaesusprobleemi Eesti ühiskonnas ja võidelda toidu raiskamise vastu: toidupangad võtavad kaubandusest ja tootmisest vastu peagi realiseerimistähtaega ületavaid ja/või defektsed tooteid, komplekteerivad vabatahtlike abiga toiduabikastid ja jagavad need laiali puudustkannatavatele peredele, aidates nõnda kaasa raiskamise vähenemisele ühiskonnas ning jagades toitu neile, kel on sellest puudus.
Lisaks toidu ümberjagamisele on toidupankade ülesanne luua ühiskonnas solidaarsust – et märgataks ja aidataks neid, kel on raske. Tänu toidukogumispäevade ajal kogutavale kauasäilivale toidukaubale on toidupankadel võimalik aidata paljusid nende piirkonnas elavaid puuduses elavaid peresid.
Toidupank kuulub Euroopa toidupankade föderatsiooni (FEBA), Vaesuse Vastu Võitlemise Euroopa Võrgustikku (EAPN Eesti) ning on Fusions projekti liige, mille tegutsemise eesmärgiks on tõhus toidukao vähendamine Euroopas.

Tagasi nimekirja