Otsi kodulehelt
Sulge otsing
Tagasi nimekirja

Konnad teel(t): septembris saab nädalavahetustel elusid päästa

Konnad on liikumas talvekorteritesse, kuid elamispinnaga on lod kohati halvad. Inimene ulatab aga kahepaiksetele abikäe – veel on vabu kohti nii mudakonna- kui ka kõretalguliste ridades, annab teada Eestimaa Looduse Fond.

Juba sel nädalavahetusel 7.-9. septembrini on võimalik kaasa lüüa mudakonna talgutel Lohusuus, Peipsi järve veerel. 28.-30. septembril on kõretalgud tulemas aga Alu karjääris Tõstamaa lähedal.

Kes on siis talgute abil turgutust vajav mudakonn?

„Tegemist on ühe ääretult armsa kahepaiksega, keda on kõige lihtsam meie ülejäänud konnadest eristada talle silma vaatamisega. Nimelt on mudakonna pupillid, erinevatelt teistest Eesti konnaliikidest, vertikaalsed ehk püstised,” seisab talguküljel, kus mainitud, et väike, ümara keha ja suurte silmadega kahepaikne on ohustatud, sest on kadumas talle sobilikud elupaigad: mosaiikne maastik ja väikesed veekogud sigimiseks.

„Talgute raames püüamegi ühes teada olevas mudakonna elupaigas Lohusuus talle veelgi paremaid tingimusi luua: puhastame sigitiike ja loome liivikult mätaste eemaldamisega paremaid võimalusi kaevumiseks,” selgitavad korraldajad sel nädalavahetusel toimuvat.

Maaleht

Loe lähemalt

Tagasi nimekirja