Otsi kodulehelt
Sulge otsing
Tagasi nimekirja

Märka naabrit – tule ja aita

Ühisnädala ajal saab alguse Eesti Külaliikumise Kodukant, Vabatahtiku tegevuse võrgustku ja Helpificu  eestvedamisel heategevuskampaania „Märka naabrit“.

„Märka naabrit“ kutsub kortermajade inimesi üles nägema oma kodu ja heaolu laiemalt kui vaid oma  korter ja pere. Suurtes majades elab meie ümber palju toredaid ja heatahtlikke inimesi. Nii mõnigi neist vajab igapäevaeluga toimetulemiseks vaid pisikest abi. „Erivajadustega inimeste arv Eestis ja terves maailmas üha suureneb. Vanemaealiste inimeste seas on erivajadusega inimesi lausa 60%. Täisjõus inimestele pole pisikeste ja jõukohaste teenete pakkumine suur vaev ega võta palju aega, kuid muudab eaka heaolu ja toimetulekut mäekõrguselt,“ selgitab kampaania eestvedaja Anu Viltrop.

Üksteisest märkamine ja hoolimine loob turvatunnet ning kasvatab iseendaga rahulolu. Mõtteviisi levitamisele saab kaasa aidata iga kortermaja elanik isikliku eeskujuga. Samuti on võimalik Vabatahtlike Väravast alla laadida ning välja printida plakat, mille saab igaüks oma kotermaja seinale riput-ada. Mitmes Eesti linnas on aktiivsed kodanikuühendused tulnud plakatite jagamisega appi, näiteks Tallinnas tegeleb sellega Lasnaidee ja Tartus Annelinna Selts.  Narvas jagab plakateid Korteriühistute Koordinatsioonikeskus.

Hea inimene, paku julgelt abi, kui naaber seda vajab!

Kampaaniat viiakse läbi Kodanikuühiskonna sihtkapitali rahastatud projektist „Vabatahtlike kaasajad koovad võrku“.

Plakati saab alla laadida eesti keeles http://vabatahtlikud.ee/wp-content/uploads/2016/11/m2rka_naabrit_A3_14.11.pdf ja vene keeles http://vabatahtlikud.ee/wp-content/uploads/2016/11/m2rka_naabrit_A3_RUS.pdf

Vaata kampaania artiklit eesti keeles ja vene keeles.

Vaata kampaania klippi eesti keeles ja vene keeles.

 

Lisainfo:

Anu Viltrop
Vabatahtlike Värava toimetaja
Eesti Külaliikumine Kodukant
e-post: anu.viltrop@kodukant.ee
telefon: +372 5665 9118

Tagasi nimekirja