Otsi kodulehelt
Sulge otsing
Tagasi nimekirja

MTÜ Pesaleidja: mida tähendab korraga 368 kassi eest hoolitsemine?

Kassiabi organisatsioon MTÜ Pesaleidja hoolitseb praegu 368 kassi eest. Jah, see on tõsi. Kas sa kujutad ette, mida tähendab üle kolmesaja kassi eest hoolitsemine? Korraga? lmselt ei kujuta. Kasse tuleb ja läheb, mõne seisund on raskem kui teise oma, kuid kõik nad vajavad abi, hoolt, armastust ja tähelepanu. Proovime neid ka omalt poolt aidata.

Sellise arvu kiisude juures on paratamatu, et on nii mõnigi, kes kaebab ja kurdab terviseprobleemi üle. Pesaleidja vabatahtlikud on seejuures aga optimistlikud ja tõdevad, et probleemid on õnneks pisikesed. Ei ole neis mitte midagi ületamatut, kuid sellest hoolimata vajavad kõik hoolealused arsti ülevaatust, mõningaid uuringuid ning ravi. Ühe kassi raviarve on küll väike, kuid 368 hoolealuse ülal pidamine on hoopis midagi muud, mistõttu palub Pesaleidja loomasõprade abi.

“Meil on päris mitu silmaprobleemiga kiisut ja paratamatult on varjupaigas alati sees ka nahaseen, mis vajab kiiresti ravi ja kontrolli alla saamist, et see ei vohaks ühtäkki üle terve kassi. Ka pikaajalised kõhulahtisused, kaklusest tekkinud laiaulatuslikud haavad, mädased kõrvapõletikud ja erinevate kasvajaliste moodustite eemaldamine – kõigi nende tervisemurede kõrvaldamiseks on vaja raha. Longete tõttu vajame ka röntgenite tegemist ja luumurdude välistamist. Ja nii edasi, ja nii edasi…,” kirjutab Pesaleidja oma Facebooki lehel. See nimekiri on pikk ja tervisemured ei ole organisatsiooni ainus väljaminek. Peale raviarvete peab ka kassitoa kasside eest igapäevaselt hoolt kandma.

Loomasõbrad on ikka ja jälle Pesaleidja vabatahtlike tööd toetanud ja nende tegemisi hinnanud. Pakkudes abivajavatele kassidele kodu, annetades raha või kasvõi jagades neid abipalveid, saad ka sina oma panuse anda. Vaid kassisõprade toel saavadki need organisatsioonid toimida ja hädas olevaid tänavakasse aidata.

DELFI

Uuri, kuidas sina kaasa aidata saad

Tagasi nimekirja