Otsi kodulehelt
Sulge otsing
Tagasi nimekirja

Omastehooldusse hakatakse vabatahtlikke kaasama

Riik soovib toetada eakaid ja erivajadustega inimesi vabatahtlike abil selliste tegevustega, milleks erialast haridust tarvis ei ole. Välja on kuulutatud hange, et leida selleks sobiv mudel.

Kõiksugu vabatahtlik tegevus kogub Eestis üha hoogu, aga paraku mitte hoolekandesüsteemis. Nüüd on sotsiaalministeerium kuulutanud välja hanke, kuhu ootab plaane, kuidas seda ikkagi korraldada.

“Vabatahtlikud tahavad käia ja abistada loomi või lapsi, aga eakad ja erivajadusega inimesed ei ole just kõige populaarsemad. Seekord siis püüamegi hankega leida pakkujad, kes esitab meile omapoolse nägemuse vabatahtliku töö korraldamiseks hoolekande süsteemis,” rääkis sotsiaalministeeriumi hoolekande osakonna peaspetsialist Ketri Kupper.

Oma nägemust tuleb seejärel testida Lõuna- ja Põhja-Eestis ning esitada siis ministeeriumile mudel, kuidas see üle riigi toimima saada. Sotsiaalministeerium ootab pakkumisi hiljemalt 6. aprilliks ja katsed hoolekandes vabatahtlikku tööd korraldada võiks alata umbes poole aasta pärast. Projekt loetakse õnnestunuks, kui testimise käigus on isiklikult abi saanud vähemalt tuhat inimest. Hankele oodatakse osalema kõiki, kellel on juba olemas vabatahtliku tegevuse kogemus ja ka juriidiline keha.

ERR

Loe lähemalt

Tagasi nimekirja