Otsi kodulehelt
Sulge otsing
Tagasi nimekirja

Põlenguterohke suvi pani vabatahtlike päästjate jõuvarud proovile

Vabatahtlikud andsid sel suvel ennastsalgava panuse päästetöödesse nii isikkoosseisu kui oma tehnikaga. Kokku osales päästetöödel kokku 110 erinevat komandot – neist 55 riiklikku ja täpselt sama palju vabatahtlikke komandosid.

Päästetöödel osales kokku 406 vabatahtlikku, kelle jõuvarud pandi tõeliselt proovile, näiteks pikaajalisi metsa- ja maastikutulekahjusid kustutati keskmiselt ca 105 tundi, mis on veidi üle 4 ööpäeva. Neil päevadel unetunde ei loetud, kodu ja igapäevatöö jäi ootele, et osaleda päästetöödel.

Vabatahtlike panust tuleb hinnata kõrgelt, näiteks Vikipalu põlengu puhul, kus olid esimesena kohal Aegviidu vabatahtlikud, oli kohati just priitahtlike tegevus võtmetähtsusega. Alansi vabatahtliku päästekomando eestvedaja Ain Salupõld´i huvi tehnika arendamise vastu ja kuldsed käed on komando käsutusse loonud suurepärase võimekusega roomiktransportööri, mille ressurss oli raskesti ligipääsetaval maastikul hindamatu. Ain oma masinaga tegi viimase kümnendi kõige ulatuslikumal, Vikipalu põlengul, priitahtlikuna 115 töötundi, jõudes enda ehitatud masinaga sinna, kus kutseliste võimekusest jäi puudu.

Päästeliit

Loe lähemalt

Tagasi nimekirja