Otsi kodulehelt
Sulge otsing
Tagasi nimekirja

Vabatahtlik Reservpäästerühm kutsub endaga liituma

Põhja-Eestis tegutsev päästeala vabatahtlikke koondav Vabatahtlik Reservpäästerühm otsib uusi aktiivseid liikmeid. Vabatahtlikku Reservpäästerühma sobib inimene, kes hoolib sellest, et elu Eestis oleks ohutu ja turvaline, ning kes on valmis selle nimel ise tegutsema. See on inimene, kes saab ise hakkama.

Vabatahtlik Reservpäästerühm otsib inimesi, kes on valmis Aegna saarel turismihooajal saare külaliste ning saare ohutust tagama, esmaabi osutama ning ennetustööd tegema. Samuti on teretulnud inimesed, kes mõtlevad kaasa, kuidas kogukonnas ja laiemalt ühiskonnas ohutuskultuuri arendada. Tänavu tähistame saja aasta möödumist organiseeritud tuletõrje loomisest ning see on suurepärane võimalus arutada, kuidas Eesti 4100 vabatahtlikust ja kutselisest päästjast koosnevat päästevõrgustikku veelgi paremaks saada.

Vabatahtlikus päästes on inimesi väga erinevatest valdkondadest. Enne vabariigi aastapäeva toimunud Päästeameti aumärkide jagamisel sai ennastsalgava päästetöö eest Päästeteenistuse medali reservpäästerühmlane, DJ ja raadio saatejuht Andres Puusepp. Puusepp käib igal kuul vabatahtlikuna 3-4 päeva koos Lasnamäe komandoga valves ning oli kutselistele päästjatele väga suureks abiks suvistel metsapõlengutel, kus kustutas metsa ööl ja päeval.

Samuti on üks Vabatahtliku Reservpäästerühma kauaaegseid liikmeid tunnustatud perearst Karmen Joller. „Olin vahepeal laste kasvatamise ja töökoormuse tõttu reservpäästerühmas aktiivsest tegevusest eemal. Kui Päästeamet aga vabatahtlikke mulluste metsapõlengute ajal kustutustööle appi kutsus, otsustasin, et tuleb oma oskusi taas rohkem kasutada,“ sõnas Joller. Joller jäi Vikipalu söestunud kändude vahel tulekoldeid kustutades ka kaamerasilma ette, kui president Kersti Kaljulaid oma visiidi käigus perearstile Vabariigi Presidendi teenetemündi ulatas.

Vabatahtliku Reservpäästerühma tegemistest ja rühmaga liitumisest saab täpsemalt teada infotunnis, mis toimub 07.03.2019 kell 18:00 Päästeameti Põhja päästekeskuse territooriumil Mänsaku 8. Palume sellele registreeruda saates e-kiri aadressile uusliige@rpr.ee.

 

Lisainfo: uusliige@rpr.ee

Tuuli Kul
Juhatuse liige
Vabatahtlik Reservpäästerühm
www.rpr.ee

Tagasi nimekirja