Otsi kodulehelt
Sulge otsing
Tagasi nimekirja

Vabatahtlikud tõttavad auto alla jäänud loomadele appi mitu korda päevas

Loomapäästegrupi vabatahtlikud püüavad abistada tuhandeid liikluses viga saanud loomi ja linde ning soetada loomade transpordiks vanad politseibussid. Tööst vabatahtlikel puudust ei tule, sest loomi sõidavad nad ära tooma mitu korda päevas.

Reks jäi kuu aega tagasi Tartu maanteel Assakul auto alla – oli hämar ja juht ei märganud maanteele astunud koera. Õnnetust nähes peatusid ka teised autojuhid ning kutsusid abi. Reksi vigastused olid rasked ja talle tehti mitu operatsiooni, vahendas “Aktuaalne kaamera”.

Reksi raviks annetati üle 10 000 euro. Tänu sellele rahale on suudetud elule aidata veel hulk linde ja neljajalgseid.

Vastasutatud Loomapäästegrupi juhi Heiki Valneri sõnul pole loomade ravimine sugugi odav ning annetusteta hakkama ei saa.

“Tavapraktika on see, et loom peale, kohe kliinikusse, vastavad protseduurid, valuvaigistid peale. Tulevikus võiks olla buss, kus tehakse valuvaigistid kohapeal ära, aga ärme hakka väga ka unistama, sest loomaarste napib ja kes selle kõik kinni maksab,” rääkis Valner.

MTÜ Loomapäästegrupp transpordib viga saanud loomi praegu oma isiklike sõidukitega, kuid plaanis on soetada vanad politseibussid, mis kohandati teenistuskoerte veoks.

ERR

Loe lähemalt

Tagasi nimekirja