Otsi kodulehelt
Sulge otsing
Tagasi nimekirja

Vähiravifond “Kingitud elu” on jõulueelse seisuga saanud tänavu annetusi juba üle miljoni euro eest

Vähiravifond “Kingitud elu” loodi 2014. aastal ja esimese tegevusaastaga koguti haigekassa poolt mittekulutõhusaks nimetatud raskelt haigete inimeste toetamiseks 122 000 eurot. Tänavu on säärane summa aga lausa kuu keskmiseks kujunenud – 11 kuuga on fondile annetatud üle miljoni euro.

Fondil on aidanud raha koguda kümned vabatahtlikud, kes käivad annetuskastidega kaubanduskeskustes, aga ka üritustel ja festivalidel. Kuid tulu tuleb ka näiteks helkurite müügist, telefoni annetustelt ja sihtotstarbeliselt abivajaja jaoks loodud fondide abil. Lõviosa annetusi tuleb aga pangaülekannetena.

Fondi looja Toivo Tänavsuu sõnul ei tähenda suured sissetulekud veel, et organisatsioon rahas supleks, sest koos annetustega kasvab ka abivajajate arv. “Elu on näidanud seda, et kui tekivad vabad vahendid, tuleb järgmine patsient, kes võib vajada näiteks sada tuhat eurot maksvat ravikuuri,” ütles Tänavsuu. Sel aastal on fond ravisid toetanud 993 441 euroga. 2017. aastal on fondi nõukogu rahuldanud 131 taotlust ravimitsükli toetamiseks. Sealhulgas on inimesi, kes saavad abi esmakordselt, kui ka neid, kelle ravi on varasemalt toetatud.

DELFI

Loe lähemalt

Tagasi nimekirja