Otsi kodulehelt
Sulge otsing

Tunnustamine

Vabatahtliku tegevuse üleriigilise tunnustamise eesmärgiks on tuua esile inimesed, kes on vabatahtlikult panustanud Eesti ühiskonna arengusse ja vabatahtlikku tegevust toetanud ning avaldada neile austust ja tänu. Pidulik tunnustamisüritus toimub rahvusvahelise vabatahtlike päeva (5. detsember) paiku juba alates 2005. aastast. 2019. aastal toimub tunnustussündmus 7. detsembril Saku mõisas.

Aasta vabatahtlike märgid
Aasta vabatahtlike märgi

Kauni traditsiooni algatajaks oli Avatud Eesti Fond, aastatel 2007-2012 korraldas tunnustamisüritust MTÜ Vaba Tahe (varem Vabatahtliku Tegevuse Arenduskeskus) ning alates 2013. aastast Eesti Külaliikumine Kodukant. Tunnustuse patrooniks on Vabariigi President.

Kandidaatide esitamine on avatud 10. septembrist 10. oktoobrini. Tänavuse tunnustussündmusega tahetakse erilist tähelepanu pöörata nendele vabatahtlikele ja vabatahtlike kaasajatele, kes teevad oma tegevusi säästvalt ja elukeskkonna ning tuleviku suhtes lugupidavalt.

Tunnustusi jagatakse kolmes kategoorias:

  1. Aasta vabatahtlik: tunnustame vabatahtlikke, kes on järjepidevalt panustanud Eesti ühiskonna arengusse.
  2. Vabatahtlike kaasaja, juhendaja: tunnustame vabaühendusi, algatusi või inimesi (juhendajaid), kes on järjepidevalt ja läbimõeldult juhendanud vabatahtlikke, neid innustanud ja kaasanud.
  3. Ettevõte või asutus: tunnustame ettevõtet või avaliku sektori asutust, mis on soodustanud oma töötajate vabatahtlikku tegevust vabaühendus(t)es. Loodame, et kandidaatideks esitatakse ettevõtteid ja avaliku sektori asutusi, kes toetavad asutuse töötajate erialast panust või töötajate heategevuslikke algatusi näiteks annetuste kogumisel, korrastustöödel või talgutel.

Tutvu ka tunnustuse statuudiga.

Hindamiskomisjon:

Heateo Sihtasutus, Pirkko Valge
Siseministeerium, Marten Lauri
Eesti Külaliikumine Kodukant, Ester Tammis
EV Presidendi kantselei  – Urmo Kübar
Vabaühenduste Liit, Helen Talalaev
Kodanikuühiskonna Sihtkapital, Tarmo Treimann
Maakondlike arenduskeskuste esindaja Katrin Volman
Eesti Tööandjate Keskliit, Anneta Aega, Liisi-Maria Muuli

Tänaseks on välja antud  364 tunnustust. 2018. aastal pärjatutega saad tutvuda siin, lisaks saab uurida, keda on tunnustatud aastatel 2005-2017.

Tunnustamist toetavad Kodanikuühiskonna Sihtkapital ja Siseministeerium.