Otsi kodulehelt
Sulge otsing

Tunnustamine

Vabatahtliku tegevuse üleriigilise tunnustamise eesmärgiks on tuua esile inimesed, kes on vabatahtlikult panustanud Eesti ühiskonna arengusse ja vabatahtlikku tegevust toetanud ning avaldada neile austust ja tänu. Pidulik tunnustamisüritus toimub rahvusvahelise vabatahtlike päeva (5. detsember) paiku juba alates 2005. aastast. 2018. aastal toimus tunnustussündmus 1. detsembril Jõhvi kontserdimajas. Vaata ka tunnustussündmuse videoklippi.

Aasta vabatahtlike märgid
Aasta vabatahtlike märgi

Kauni traditsiooni algatajaks oli Avatud Eesti Fond, aastatel 2007-2012 korraldas tunnustamisüritust MTÜ Vaba Tahe (varem Vabatahtliku Tegevuse Arenduskeskus) ning alates 2013. aastast Eesti Külaliikumine Kodukant. Tunnustuse patrooniks on Vabariigi President.

Tunnustusi jagatakse kolmes kategoorias:

  1. Aasta vabatahtlik: tunnustame vabatahtlikke, kes on järjepidevalt panustanud Eesti ühiskonna arengusse. Kandidaate saab esitada siin;
  2. Vabatahtlike kaasaja, juhendaja: tunnustame vabaühendusi või inimesi (juhendajaid), kes on järjepidevalt juhendanud vabatahtlikke, neid innustanud ja kaasanud. Kandidaate saab esitada siin;
  3. Ettevõte või asutus: tunnustame ettevõtet või avaliku sektori asutust, mis on soodustanud oma töötajate vabatahtlikku professionaalset tegevust vabaühendus(t)es. Kandidaate saab esitada siin.

Tutvu ka tunnustuse statuudiga.

Hindamiskomisjon:

Heateo Sihtasutus, Pirkko Valge
Siseministeerium, Marten Lauri
Eesti Külaliikumine Kodukant, Tiina Heidemann
EV Presidendi kantselei, Urmo Kübar
Vabaühenduste Liit, Maria Laanjärv
Kodanikuühiskonna Sihtkapital, Mari-Liis Dolenko
Maakondlike arenduskeskuste esindaja, Kaisa Tammoja
Eesti Tööandjate Keskliit, Annetame Aega, Martin Hanson

Tunnustussündmus toimub 1. detsembril Jõhvi kontserdimajas.

Tänaseks on välja antud  349 tunnustust. 2017. aastal pärjatutega saad tutvuda siin, lisaks saab uurida, keda on tunnustatud aastatel 2005-2016.

Tunnustamist toetavad Kodanikuühiskonna Sihtkapital ja Siseministeerium.