Otsi kodulehelt
Sulge otsing

Vabatahtlikkus ja konkurentsivõime tööturul

Üldjuhul usutakse, et vabatahtlikuks olemine aitab kaasa ka tööelule. Usutavasti saavad eriti just noored vabatahtliku tegevuse kaudu omandada kogemusi ning oskusi, mis tööturul edenemisele kaasa aitavad.

2013. aastal viidi Suurbritannias läbi uuring, et leida seoseid vabatahtlikkuse ja inimese tööalase konkurentsivõime vahel. Üllataval kombel uuring tugevaid positiivseid seoseid leidnud. Uuringuandmete põhjal esines kõige positiivsem seos juhul, kui inimene oli olnud juba aasta aega töötu ning osales vabatahtlikus tegevuses umbes kord kuus. Samas toodi uuringus välja, et vähemasti Suurbritannias tegutsevad inimesed vabatahtlikuna hoopis teises valdkonnas kui tööelus.

Mida siis teha, et vabatahtlik kogemus tööelus kasuks tuleks?

Igapäevaste kohustuste kõrval on tihtipeale keeruline vabatahtlik olla: töö, kool, pere, kodu ja muud kohustused võtavad nii ehk naa pea kogu aja ära. Küll aga võiks  vabatahtlikuna tegutseda siis, kui oled parajasti töötu. See aitab hoida oma oskusi ja vaimu paremas vormis. Eriti töötuna tasub otsida endale selliseid rolle, mis toetavad sinu ametialast profiili.  Samuti ei jää sedasi toimides CV-sse auke, mida võib olla hiljem tööandjale keeruline seletada.

Vabatahtliku tegevuse kogemusest saab rohkem kasu siis, kui sa end sellele tegevusele pühendud. Võetud kohustused tuleb täita ning täpsus ja initsiatiivikus tulevad samuti vabatahtliku tegevuse juures ainult kasuks.

Ole kirglik selle vastu, mida vabatahtlikuna teed! See aitab sul olla motiveeritud, viia oma ideed ellu ning teha rohkem head.

Vabatahtlikena panustame ühenduse eesmärkidesse ning aitame lahendada erinevaid ühiskondlikke probleeme. Ometigi pole midagi halba aidata ka iseend ja oma karjääri. Ole vabatahtlike kaasajatega avatud oma eesmärkide osas, siis saavad nemad ka sind aidata. Näiteks palu endale ülesandeid, mis aitaksid sind edasi ka tööelus.

 Kus siis vabatahtlik olla?

Võimalusi on palju nii Eestis kui välismaal. Alustada võib siitsamast Vabatahtlike Väravast. Samuti võib alati võtta otse ühendust huvipakkuva organisatsioonidega ning küsida, kas neil on sulle sobivat tegevust pakkuda.

 

Tagasi nimekirja