Otsi kodulehelt
Sulge otsing
Tagasi nimekirja

Maailm tuleb koju kätte – võõrusta välisõpilast!

  • Tegevuse kestvus: 30.06.2018
  • Valdkond: Noorsootöö ja töö lastega
  • Asukoht: Üle Eesti

Prk-GrihinVabatahtlik Eesti pere võtab 11 kuuks endale uue pereliikme välisõpilase näol. Pere peab pakkuma kodusoojust, lapsele süüa (tegemist on 15-18. aastaste noortega) ja tagama ligipääsu kooli, kuna koolis käimine on vahetusõpilasele kohustuslik. Ülejäänud kulud katab noor oma taskurahast, kui ei lepita peres kokku teisiti. Perel on kohustus läbida koolitus, mis annab vajalikud teadmised YFU vahetusaastaks. Lisaks on soovitatav aastaringi osaleda YFU poolt korraldatud kokkutulekutel.

Milliseid oskuseid/vahendeid eeldatakse vabatahtlikelt

Me ei otsi ainult traditisoonilisi perekondi üle Eesti – iga laps on unikaalne ja iga peremudeli jaoks on ka olemas õige laps. YFU ainuke piirang on see, et vastuvõtja peab mõistma YFU ideed ja missiooni ning olema kindel, et soov vabathatlikult panustada pea aasta jagu olemas on (pakume vahel ka semestriks tulnud õpilasi). Oluline pole võõrkeelte oskus või viimase sõna järgi remont, vastuvõtja võib elada nii linnas kui maal. Tähtis on soov oma kodu avada maailmale ja võtta endale uus pereliige.

Mida vabatahtlik töö pakub?

Tihtipeale ei mõtiskle üks tavaline eestlane selle üle, mis teeb temast eestlase ja kuidas näevad teised kõrvalt eestlasi kui rahvust. Vahetusõpilase võtmisega oma perre avaneb aga võimalus seda kõike tajuda, õppida tundma iseennast, süveneda oma kultuuri ning samas ka õpilase kultuuri. Üks on kindel – see on kogemus kogu eluks, aga mitte ainult! Ka uus pereliige saab nii omaks, et olete saanud endale poja või tütre, kelle koju olete teises maailmanurgas alati külla oodatud.

Mida organisatsioon pakub?

Enne õpilaste saabumist Eestisse (peredesse minek 20.08.17) toimub peredele ühepäevane koolitus, kus endised pered jagavad oma kogemusi, räägitakse praktilistest teemadest ning on võimalik üheskoos saada vastused tekkinud küsimustele. Aasta vältel on garanteeritud perele ja lapsele YFU-poolsed tugiisikud. Lisaks palju uusi tuttavaid Eesti perede seas, kellega kohtutakse nii koolitusel, kokkusaamistel ning lõpuks juba ollakse sõbrad, kes koos seenel või matkamas käivad. Palju uusi elamusi.

Kandideerimine

Täida avaldus siin või saada kiri diina@yfu.ee või helista +372 501 0825

Pakkumine aegub: 01.09.2017