Vabatahtlike värbamine

Vabatahtlike Väravas saavad organisatsioonid avaldada oma vabatahtlike värbamise kuulutusi. Selleks, et kindla peale sobivad vabatahtlikud leida, kasuta ka järgmisi võimalusi:

  • Kasuta oma organisatsiooni infokandjaid. Tee kodulehele rubriik üleskutsetega ning inspireerivate lugudega vabatahtlike tegevusest. Tutvusta vabatahtliku töö võimalusi organisatsiooni trükistes ja infokirjades ning riputa pilkupüüdvad kuulutused oma ruumide seintele. Organisatsiooni sotsiaalmeedia lehed ja grupid pakuvad häid võimalusi vabatahtlikega tihedaks suhtlemiseks ja info laiemaks levikuks jagamiste kaudu.
  • Kui tead mõnda sobivat kandidaati, võta temaga otse ühendust ja kutsu teda vabatahtlikuks.
  • Levita üleskutset oma sõprade, tuttavate, naabrite, organisatsiooni töötajate, liikmete ja koostööpartnerite seas.
  • Vali info levitamiseks sihtrühmadele sobivad kanalid. Väga paljud, eriti noored leiavad infot veebist ja on aktiivsed sotsiaalmeedia kasutajad. Eakamate vabatahtlikeni jõuad paremini päevakeskuste ja eakate organisatsioonide kaudu. Spetsiifiliste oskustega vabatahtlike leidmiseks võid teha koostööd ettevõtetega, kes on nõus hea eesmärgi nimel oma töötajate aega panustama. Levita infot ka erialalistides ning vastava eriala tudengite seas.
  • Suure hulga vabatahtlike leidmiseks alusta otsimist varakult. Kasuta oma koostööpartnerite ja kohalike omavalitsuste infoliste. Paljudes kohalikes ajalehtedes ja raadiosaadetes saab väärt ettevõtmistest teada anda tasuta ning siduda üleskutsed oma organisatsiooni tegevust tutvustavate lugudega. Jaga flaiereid temaatilistel üritustel ja messidel ning pane kuulutus kohaliku poe või raamatukogu infostendile.
  • Korralda soovitud sihtgrupile infopäevi ning kutsu neid vabatahtlikeks.
  • Palu üleskutse levitamisel appi tuntud inimesed.
Jäta tagasiside