Tunnustamine

Vabatahtliku tegevuse üleriigilise tunnustamise eesmärgiks on tuua esile inimesed, kes on vabatahtlikult panustanud Eesti ühiskonna arengusse ja vabatahtlikku tegevust toetanud ning avaldada neile austust ja tänu. Pidulik tunnustamisüritus toimub rahvusvahelise vabatahtlike päeva (5. detsember) paiku juba alates 2005. aastast.

Aasta vabatahtlike märgid
Aasta vabatahtlike märgid

Kauni traditsiooni algatajaks oli Avatud Eesti Fond, aastatel 2007-2012 korraldas tunnustamisüritust MTÜ Vaba Tahe (varem Vabatahtliku Tegevuse Arenduskeskus) ning alates 2013. aastast Eesti Külaliikumine Kodukant. Tunnustuse patrooniks on Vabariigi President. Tänavu  korraldati tunnustussündmus 29. novembil koos Vabaühenduste Liidu aasta tegijate tunnustamisega. Uuri “Märka vabatahtlikku” tunnustuse saajaid siit.

Vaata ka videoklippi tunnustussündmusest: https://youtu.be/j6bF8u30HzY

Tunnustusi jagatakse kolmes kategoorias:

  1. Aasta vabatahtlik: tunnustame vabatahtlikke, kes on järjepidevalt panustanud Eesti ühiskonna arengusse.
  2. Vabatahtlike kaasaja, juhendaja: tunnustame vabaühendusi, algatusi või inimesi (juhendajaid), kes on järjepidevalt ja läbimõeldult juhendanud vabatahtlikke, neid innustanud ja kaasanud.
  3. Ettevõte või asutus: tunnustame ettevõtet või avaliku sektori asutust, mis on soodustanud oma töötajate vabatahtlikku tegevust vabaühendus(t)es. Loodame, et kandidaatideks esitatakse ettevõtteid ja avaliku sektori asutusi, kes toetavad asutuse töötajate erialast panust või töötajate heategevuslikke algatusi näiteks annetuste kogumisel, korrastustöödel või talgutel.

Tutvu ka tunnustuse statuudiga.

Tänaseks on välja antud  364 tunnustust. 2019. aastal pärjatuge saad tutvuda siin ning 2018. aasta tunnustuse saajatega siin, lisaks saab uurida, keda on tunnustatud aastatel 2005-2017.

Tunnustamist toetavad Kodanikuühiskonna Sihtkapital ja Siseministeerium.

Jäta tagasiside