Materjal ettevõtetele

Kas olete huvitatud vabatahtlikust tööst grupi, kolleegide või töötajatega? Kureerime kohandatud vabatahtliku töö programme, mis on loodud inimeste ja eesmärkide lähendamiseks.

Enne kui lähete tegutsema tasub natuke mõelda ja aru pidada:

Kuldreeglid töötajate vabatahtlikuks tegevuseks:

  • Praegune majanduslik olukord on väljakutsuv ja samas pakub hea võimaluse viia sektorid kokku ressursside ja oskuste ja loovuse jagamiseks. Haara võimalustest julgelt kinni.
  • Kasutage mõju maksimeerimiseks sisemist CSR-raamistikku.
  • Spetsialistide oskustel põhineva vabatahtliku tegevuse kasu on suurem kui üldisest vabatahtlikust tegevusest.
  • Erinevate sektorite sidusrühmad peavad tegema koostööd.
  • HR + CSR = palju rohkem kui PR.
  • Vabatahtliku tegevuse mõjude juhtimiseks tuleb neid esmalt mõõta.
  • Suhtlusplaanid on kriitilise tähtsusega.

See materjal on loodud selleks, et aidata teil korraldada meeskonna loomise tegevusi, mis toetavad mõnd vabatahtlikele tuginevat organisatsiooni.
Töövihikut on Sulle kasulik kasutada siis, kui oled juba otsustanud, et soovid pakkuda vabatahtlikul tegevusel põhinevat osalusvõimalust meeskonnapäeva raames, kuid vajad juhendamist sobivate projektide leidmisel, millega tegeleda.
Töövihik juhatab kasutajat läbi protsessi, mis rõhutab, kui oluline on tagada ühtne arusaam teie ja organisatsiooni/algatuse vahel, millesse teie ja teie kolleegid oma aega ja oskusi panustate. See on edukate tulemuste tagamiseks oluline.
Materjalis kirjeldatakse edukate projektide elluviimiseks vajalikke samme koos spetsiaalselt välja töötatud harjutuste ja vahenditega, mis aitavad tööandjatel ja nende partnerorganisatsioonidel ette valmistada, ellu viia ja jälgida mõjukaid meeskonna loomise tegevusi, mille eesmärk on toetada vabatahtliku organisatsiooni tööd.

Vabatahtlik tegevus oma kaastöötajatega ei avalda mitte ainult suurt mõju abivajajatele, vaid see tugevdab meeskonda, töötades ühise hüvangu nimel.

Lauri Luide, Vabaühenduste Liit vabatahtliku tegevuse suuna koordinaator

Jäta tagasiside