Otsi kodulehelt
Sulge otsing

Tunnustamine

Uuri järele, kes on 2017. aasta kandidaadid!

Vabatahtliku tegevuse üleriigilise tunnustamise eesmärgiks on tuua esile inimesed, kes on vabatahtlikult panustanud Eesti ühiskonna arengusse ja vabatahtlikku tegevust toetanud ning avaldada neile austust ja tänu. Pidulik tunnustamisüritus toimub rahvusvahelise vabatahtlike päeva (5. detsember) paiku juba alates 2005. aastast.

Aasta vabatahtlike märgid
Aasta vabatahtlike märgi

Kauni traditsiooni algatajaks oli Avatud Eesti Fond, aastatel 2007-2012 korraldas tunnustamisüritust MTÜ Vaba Tahe (varem Vabatahtliku Tegevuse Arenduskeskus) ning alates 2013. aastast Eesti Külaliikumine Kodukant. Tunnustuse patrooniks on Vabariigi President.

Tunnustusi jagatakse kolmes kategoorias:

  1. Aasta Vabatahtlik: tunnustame vabatahtlikke, kes on järjepidevalt panustanud Eesti ühiskonna arengusse. Kadidaate saab esitada siin;
  2. Vabatahtlike kaasaja, juhendaja: tunnustame vabaühendusi või inimesi (juhendajaid), kes on järjepidevalt juhendanud vabatahtlikke, neid innustanud ja kaasanud. Kandidaate saab esitada siin;
  3. Ettevõte või asutus: tunnustame ettevõtet või avaliku sektori asutust, mis on soodustanud oma töötajate vabatahtlikku professionaalset tegevust vabaühendus(t)es. Kandidaate saab esitada siin.

Tutvu ka tunnustuse statuudiga.

Hindamiskomisjon:

Heateo Sihtasutus
Siseministeerium
Eesti Külaliikumine Kodukant
EV Presidendi kantselei
Vabaühenduste Liit EMSL
Kodanikuühiskonna Sihtkapital
Maakondlike arenduskeskuste esindaja
Eesti Tööandjate Keskliit, Annetame Aega

Tunnustussündmus toimub 10. detsembril Lihula kultuurikeskuses.

Tänaseks on välja antud  334 tunnustust. 2016. aastal pärjatutega saad tutvuda siin, lisaks saab uurida, keda on tunnustatud aastatel 2005-2015 siin.

Tunnustamist toetavad Kodanikuühiskonna Sihtkapital ja Siseministeerium.