Aita mõtestada aega!

Tegevusvaldkond: Sotsiaaltöö ja tervishoid, Kodanikuühiskonna areng, Tervishoid, Sotsiaalvaldkond

Asukoht: Järvamaa

Sobilik lastele

Vabatahtlik saab aidata sisustada meie elanike päeva huvitegevustega (kunst, käsitöö, muusika, robootika, jooga jne), olla saatjaks väljaspool hooldekeskust, käia koos jalutamas, toetada teraapilisi tegevusi läbi viies, lugeda raamatut ette ja olla lihtsalt hea kuulaja ja vestluspartner.

Milliseid oskuseid/vahendeid eeldatakse vabatahtlikelt

Vabatahtlik saab meie juures kasutada kõiki oma andeid ja oskusi. Ootame vabatahtlikult privaatsuse austamist ja konfidentsiaalsust, ausust ja positiivset ellusuhtumist. Kasuks tuleb varasem kokkupuude eakate ja erivajadustega inimestega, kuid see ei ole nõutav. Tegevuseks vajalikud põhivahendid on meil olemas (spordivahendid, käsitöö- ja muusikavahendid, raamatukogu).

Mida vabatahtlik töö pakub?

Vabatahtlik töö hooldekodus pakub vabatahtlikule abistamisrõõmu kõrval võimaluse arendada enda suhtlemisoskust, saada kogemusi hooldaja, tegevusjuhendaja või terapeudi tööks, õppida eakate elukogemusest ja soovi korral koguda pärandkultuuri. Vabatahtlik saab kaasa aidata hooldekodu elanike taasühiskonnastamisel ja aidata säilitada sidemeid kogukonnaga.

Mida organisatsioon pakub?

Pakume pikaajalistele vabatahtlikele majutusvõimalust, toitlustust ja võimalust olla täisväärtuslik kollektiivi liige. Paidest tulijatel on võimalik kasutada asutuse transporti, olemas on ruumid ja vahendid huvitegemiseks (toiduvalmistamine, aiandus, käsitöö, muusikariistad, spordivahendid ja saal). Vabatahtlikud saavad osaleda asutuse sisekoolitustel ja üritustel.

Jäta tagasiside