[Lõppenud] Open House Tartu 2024

Tegevusvaldkond: Haridus ja teadus, Kultuur ja kaunid kunstid, Kultuur

Asukoht: Tartu

Periood: 20.04.2024 - 21.04.2024

Sihtgrupp: Eraisikule

Online või kohapealne tegevus: Kohapeal

Open House toimub esmakordselt Tartus 20.-21. aprillil ning tegu on arhitektuuri ja linnaruumi üritusega, mille eesmärk on tutvustada laiemale avalikkusele arhitektuuriväärtusi. Sündmuse jooksul avame ligikaudu 30 hoonet ning korraldame nendes giidiga tasuta tuure. Objektide hulka kuulub ka selliseid hooneid, kuhu inimesed igapäevaselt ei satu või kui tegu on avaliku hoonega, siis külastame ruume, mis ei ole tavaliselt avalikkusele avatud. Sündmus kuulub kultuuripealinna Tartu 2024 põhiprogrammi.

Open House’i sündmusi korraldab Eesti Arhitektuurikeskus. Taolise kontseptsiooniga üritusi korraldatakse üle maailma enam kui 40 linnas.

Ootame oma ridadesse vabatahtlikke saatjaid, giide, fotograafe ja logistikuid. 
Giidid viivad läbi hoone tuure, saatjad on neile sealjuures abiks külastajate tervitamisel ja tagasiside kogumisel. Fotograafid pildistavad objekte ning melu ja logistikud saavad abiks olla peamiselt lõunasöögi transpordiga.

Milliseid oskuseid/vahendeid eeldatakse vabatahtlikelt?

Ootame, et vabatahtlikud valdaksid eesti ja inglise keelt või inglise ja vene keelt ning oleksid vähemalt 16-aastased ja piisavalt julged, et suhelda tuuride külastajatega. Fotograafidel peab olemas olema oma tehnika ja logistikutel juhiluba ning eelistatult ka oma auto kasutamise võimalus.

Mida vabatahtlik töö pakub?

Vabatahtlikud saavad kogemuse unikaalse linnaruumi- ja arhitektuuriteadlikkust tõstva ürituse korraldamisest ning võimaluse siseneda programmis olevatesse hoonetesse juba enne sündmust, tutvuda hoonetega, nende elanikega, haldajatega ja arhitektidega lähemalt.
Kaasalööjad omandavad uusi teadmisi linnaruumist, arhitektuurist ja arhitektuuriga seotud valdkondadest ja leiavad kindlasti kontakte ja tutvusi nii objektide haldurite, Eesti Arhitektuurikeskuse inimeste ja samade huvidega vabatahtlike näol.

Mida organisatsioon pakub?

Vabatahtlikud saavad enne sündmuse toimumist väljaõppe (üldkoolitus toimub 8.04 kl 18.00). Lisaks on võimalik kokkuleppel sooritada koolipraktikat ning tulevikus osaleda Open House Europe vabatahtlike vahetuse programmis (kõik kulud kaetud). Pakume vabatahtlikele tööpäevadel toitlustust, meeneid (T-särk jm) ja koosviibimist tänuõhtul 21. aprillil.

Jäta tagasiside