Kõige tähtsam roll toidukogumipäevadel on vabatahtlikutel, kes
- jagavad toidupoe külastajatele sissepääsuväravate juures flaiereid ja infot toidu annetamise võimaluse kohta,
- võtavad vastu toiduannetusi ja
- aitavad kauba transpordiks ette valmistada (sorteerimine, pakkimine).
Vabatahtlikke juhendab vahetuse vanem, kelle ülesanne on sujuva töö organiseerimine ning mõnusa meeleolu loomine.
Poodides toimetame kahes vahetuses, mis kestavad 3-4 tundi. Esimesed vahetused algavad reedel kell 13.00 ja laupäeval kell 12.00, kuid on ka erandlikke kauplusi, kus vabatahtlikud alustavad varem või lõpetavad hiljem. Mõnes toidupoes toimub kampaania vaid ühel päeval.
Lisaks on võimalik pakkuda end appi toidukastide transpordiks. Kumbagi päeva lõpuks transpordime annetatud toidu kohalikku toidupanka, kus see sorteeritakse ja hoiustatakse.
Veel on ka võimalik tulla kohalikku toidupanka toiduannetusi sorteerima ja kaaluma (laupäeval, pühapäeval – kellaaeg vastavalt kokkuleppel).
Milliseid oskuseid/vahendeid eeldatakse vabatahtlikelt?
Ootame vabatahtlikelt positiivset ellusuhtumist, suhtlemisoskust (kuid on ka ülesandeid, mis seda ei eelda – näiteks sorteerimine, pakkimine, transport).
Enne vabatahtlikuks tulemist võiks vabatahtlikuks tulija olla söönud, kaasa võib võtta veepudeli, kui peaks tekkima janu.
Kõik vajalikud töövahendid ja juhendamine toimub kohapeal kaupluses.
Mida vabatahtlik töö pakub?
Vabatahtlikuna on võimalus veeta mõnusalt head tehes mõned tunnid, mis on väga oluline, et Toidupank saaks aidata abivajajaid.
- Kui tuled koos sõprade, pere või kolleegidega, siis on võimalus õppida üksteist tundma teisest küljest kui tavaliselt.
- Kui tuled üksi, kohtad kindlasti toredaid inimesi, kellega saad veeta head tehes aega.
Mida organisatsioon pakub?
Toidupanga poolt on kaetud vabatahtlikuna vajaminevad töövahendid, kaupluse/kaubanduskeskuse poolt, kus toidukogumispäevad toimuvad on olemas võimalus kasutada tasuta tualetti.