Otsime vabatahtlikke Rahvusarhiivi!

Tegevusvaldkond: Ajaloolise pärandi säilitamine, Haridus ja teadus

Asukoht: Tartu, Lääne-Virumaa, Tallinn, Valgamaa

Sihtgrupp: Eraisikule

Online või kohapealne tegevus: Kohapeal

Sobilik lastele

Rahvusarhiiv ootab vabatahtlikke oma kõikidesse üksustesse Tallinnas, Tartus, Rakveres ja Valgas. Vajame abikäsi erinevatel arhiivitöödel, nagu arhivaalide korrastamine, kirjeldamine, andmebaasi sisestamine ja digiteerimiseks ettevalmistamine.

Milliseid oskuseid/vahendeid eeldatakse vabatahtlikelt?

Ootame Sind, kui soovid anda oma panuse kultuuripärandi säilitamisel. Oled motiveeritud, iseseisev, sõbralik ja usaldusväärne. Vajalik on arvuti kasutamise oskus tavakasutaja tasemel, kasuks tuleb huvi ajaloo, kultuuri ja arhiivitöö vastu ning hea rutiinitaluvus.

Mida vabatahtlik töö pakub?

Vabatahtlik töö Rahvusarhiivis annab hea võimaluse tutvuda arhiivi köögipoolega, mida külastajad tavaliselt ei näe. Siit saad väärt õpi- ja töökogemusi ning uusi praktilisi oskusi. Panustades Rahvusarhiivi tegevusse, aitad kaasa kultuuripärandi säilitamisele ja muuta ajaloolisi dokumente lihtsamalt kättesaadavaks. Arhiivis saad vaikselt toimetada, teades, et igasugune tugi on arhiivitöötajate poolt alati olemas.

Mida organisatsioon pakub?

Pakume vabatahtlikkele igakülgset juhendamist ja abi. Soovi korral ka koolitöö või praktika sooritamise võimalust. Rahvusarhiiv hoiab ja tunnustab oma vabatahtlikke.

Jäta tagasiside