[Lõppenud] YFU Eesti kutsub välismaa noortele vahetuspereks

Asukoht: Üle Eesti

Periood: 03.03.2015 - 16.08.2015

MTÜ YFU Eesti pakub võimalust olla vahetuspereks välismaalt pärit 15-18-aastasele noorele õppurile. Suurem osa Eestisse saabuvatest noortest viibivad siin ühe õppeaasta jooksul.

Täpsem kirjeldus:

2015 aasta augustikuus on Eestisse tulemas üle 35 vahetusõpilase, kes ootavad pikisilmi kohtumist oma uue koduga. Noored asuvad elama siinse pere juurde ning käivad gümnaasiumis sarnaselt nendevanuste kohalike õpilastega. Seega saadakse suurepärane kogemus Eesti ühiskonnast, keelest ning kultuurist. Just vahetuspere mängib olulist rolli ühe noore inimese aasta meeldejäävaks muutmisel.

Kõige olulisem vahetuspereks kandideerimise puhul on soov ning tahe uut inimest enda juurde elama võtta. Kindlasti ei ole määravaks kodu asukoht, ega pakutava voodikoha suurus.

Tegevus pakub:

Vahetuspere ei ole vaid majutusprobleemi lahendaja, vaid tegemist on ainulaadse võimalusega vahetult tutvuda võõra riigi kultuuri ning inimestega kodunt lahkumata. See on silmapiiri avardav kultuurikogemus, mis võimaldab lisaks keelepraktikale ka teiste rahvaste eluolu tundmaõppimist ning oma pereellu vahelduse toomist.

Organisatsioon pakub:

Kogemus ja uued sõbrad nii Eestis kui mujal:

Kolm korda programmis osalenud pereisa Mait Landi sõnul on YFU andnud nende perele hindamatu elukogemuse. “Meie kahelapselisest perest on saanud viielapseline.” Perekond Kamber toob esile: “Vahetuspereks olemine on hea võimalus end ja oma peret paremini tundma õppida ning seeläbi kasvada paremaks inimeseks.”

Vahetuspereks ollakse tihti mitmeid aastaid järjest. Kuid on võimalik jätkata organisatsioonis vabatahtlikuna muudes valdkondades.
Augustis saabuvate õpilastega saab tutvuda siin: http://www.yfu.ee/vali-uus-pereliige/

Jäta tagasiside