MTÜ Fenno-Ugria Asutus

MTÜ Fenno-Ugria Asutus (lühemalt ka Fenno-Ugria) on katusorganisatsioon, mis ühendab Eesti organisatsioone ja asutusi, kes on huvitatud koostööst meie hõimurahvaste – soome-ugri ja samojeedi rahvastega.

Fenno-Ugria vahendab soome-ugri rahvaste kohta mitmekülgset teavet ning algatab hõimurahvastega seotud haridus- ja kultuuriprojekte. Fenno-Ugrial on nendes tegevustes põhiliselt initsiaatori ja nõuandja roll, ideid teostatakse mitmepalgelise partnervõrgustiku ja vabatahtlike kaasabil.

Iga aasta oktoobris toimuvad Fenno-Ugria eestvedamisel hõimupäevad, mis on kasvanud üle-eestiliseks kultuurifestivaliks, kuhu saabub külalisi Venemaa soome-ugri aladelt, aga ka Soomest, Ungarist ja mujalt. Suursündmusteks on oktoobrikuu kolmandal nädalalõpul, mil tähistatakse hõimupäeva, Tallinnas ja Tartus toimuvad peakontserdid. Fenno-Ugria algatusel kuulutas riigikogu 2011. aastal hõimupäeva ka riiklikuks tähtpäevaks.

Hõimupäevade kavasse kuuluvad lisaks kontsertidele veel näitused, kirjandusõhtud ja filmipäevad. Üritusi korraldavad ka paljud koolid, kultuuriseltsid, raamatukogud ja maakondade kultuurikeskused. Oluline ettevõtmine on laiemale üldsusele suunatud hõimupäevade konverents, mis käsitleb sugulasrahvaste kultuuri, keele, ajaloo ja ühiskonnaelu aktuaalseid küsimusi

Organisatsiooni kuulutused

Kuulutusi ei leitud.
Jäta tagasiside