Otsi kodulehelt
Sulge otsing
Tagasi nimekirja

Alanud on vabatahtlike registreerimine jõulukuu toidukogumispäevadele

Selle aasta jõulukuu toidukogumispäevad toimuvad 7. ja 8. detsembril toidupoodides üle Eesti.

Kõik särasilmsed heasoovijad on oodatud kampa lööma, et taas aidata koguda kauasäilivaid toiduaineid puudust kannatavatele inimestele. Vabatahtlike registreerimiseks on avatud keskkond osale.toidupank.ee. Sealt leiate täpse info kõikide aktsioonis osalevate kaupluste ja vabatahtlike vahetuste kellaaegade kohta.
Vabatahtlikud jagavad kaupluse külastajatele flaiereid, võtavad vastu toiduannetusi ja aitavad toidukauba transpordiks ette valmistada.
Vabatahtlikud tegutsevad toidupoodides mõlemal päeval kahes vahetuses, reedel kl 13-19 ja laupäeval kl 12-19. On ka erandeid, mõnes kaupluses alustatavad vabatahtlikud varem või hiljem ning on piirkondi, kus aktsioon toimub vaid ühel päeval.  Registreerida saab ennast üksi, samuti enda kokku pandud grupiga.
Detsembrikuu toidukogumispäevadel annetatud toit hakkab jõudma puudust kannatavate peredeni veel enne jõule.

Eestis tegutseb 14 Toidupanka, kelle igapäevatöö on päästa kaubandusest söögikõlbulik toit ja jagada see puudust kannatavatele inimestele. Toidukogumispäevadel on võimalus ka eraisikutel kaasa lüüa Toidupankade töös ning aidata oma piirkonna puuduses elavaid peresid. Kogutud toiduained toimetatakse poodidest kohalikesse toidupankadesse, kus vabatahtlike abil see sorteeritakse ja ladustatakse. Iga toidupank jagab kogutud toidu iganädalaste toiduabipakkide koostises allpool toimetulekupiiri

elavatele, eelistatult lastega peredele.

Selle aasta jõulukuised toidukogumispäevad kaasavad kokku üle 900 vabatahtliku, kes aitavad toiduannetusi koguda kahe päeva jooksul 49 kaupluses. Osaleb valik Prisma, Rimi, Selveri, Maksimarketi, Konsumi ja Maxima toidupoode.

Toidupank
Tagasi nimekirja