Otsi kodulehelt
Sulge otsing
Tagasi nimekirja

Algas konkurss “Eesti Aasta Spordivabatahtlikud 2017”

Rahvusvaheline Spordivabatahtlike Liikumine SCULT kuulutas teistkordselt välja Eesti Aasta Spordivabatahtlike tunnustamise konkursi (2017. aasta kohta), mis kestab kuni 20.10 ja kus on kuues alljärgnevas kategoorias nii eraisikutel kui organisatsioonidel võimalik üles seada kandidaate. Võitjad kuulutatakse välja Spordisõprade inspiratsioonipäeva SCULT Fest 2017 raames toimuval GALAL, mis toimub 3. novembril Tallinna Ülikoolis.

• AASTA SPORDIVABATAHTLIK – on peaauhind aasta parimale spordivabatahtlikule Eestis
• AASTA SPORDIVABATAHTLIK NOOR – on spordivabatahtlik vanuses kuni 18 eluaastat
• AASTA SPORDIVABATAHTLIK RÄNDUR – on vabatahtlikuna kaasa löönud väljaspool Eestit toimunud spordisündmustel
• AASTA SPORDIVABATAHTLIKE KAASAJA – on organisatsioon või eraisik, kes on oma tegevusse (sündmus või klubi) vabatahtlikke eeskujulikult kaasanud
• AASTA SPORDIVABATAHTLIKE SÕBER – on organisatsioon või eraisik, kes on spordivabatahtlike tegevusele kaasa aidanud
• AASTA SPORDIVABATAHTLIKE INNUSTAJA KOOLIS – on haridustöötaja, kes on motiveerinud õpilasi või üliõpilasi osalema vabatahtlikena spordivõistlustel ja spordiklubides

Täpsem nomineerimisinfo on üleval siin.
Eelmise aasta võitjatega saab tutvuda siin.

Konkursi eestvedaja Ott Pärna sõnul on vabatahtlikud iga spordisündmuse südameks, olgu nendeks siis suured maailmameistrivõistlused või näiteks Rabajooks Harku metsas. “Sport ja liikumisharrastus – nii klubid kui sündmused – on üle maailma edukad suuresti tänu miljonitele spordivabatahtlikele, kes nendesse oma aega ja energiat panustavad. Seepärast olemegi spordivabatahtlike ja edumeelsete organisatsioonide tunnustamine selles valdkonnas oma südameasjaks võtnud,” sõnas Pärna.

SCULT on Eestist välja kasvanud rahvusvaheline spordivabatahtlike liikumine, mis viib omavahel kokku vabatahtlikke ja spordisündmuste korraldajaid, seda nii Eestis kui üle maailma. SCULT’i kaudu on käidud abiks kohalikelt võistlustest kuni rahvusvaheliste maratonide ja suurvõistlusteni välja – näites Lahti suusatamise MM-il Soomes ja IAAF Kergejõustiku Maailmameistrivõistlustel Londonis. Sport ja liikumisharrastus põhineb üle maailma suurel määral vabatahtlikel – näiteks nii London 2012 kui RIO 2016 olümpiamängude korraldamises lõi kaasa u. 70 000 vabatahtlikku.

Lisainfo: Lii Vilms
Rahvusvaheline Spordivabatahtlike Liikumine SCULT
Tel +372 515 1842
E-mail: estonia@scult.com

Tagasi nimekirja