Otsi kodulehelt
Sulge otsing
Tagasi nimekirja

Augustist laienevad abipolitseinike õigused

Augustist rakendub abipolitseiniku seaduse muudatus, millega suurenevad abipolitseinike õigused politseinikega koos tegutsemiseks.

Siseministeeriumi korrakaitse- ja kriminaalpoliitika osakonna juhataja Veiko Kommusaar selgitas, et abipolitseinike seaduse muudatused on praktilist laadi ning tingitud vajadusest ühtlustada abipolitseinike ja politseinike õiguslikke võimalusi koos tegutsemiseks.

“Seadusemuudatusega saavad abipolitseinikud rohkem vajalikke õigusi meie avaliku ruumi kaitsmiseks – näiteks häirekeskuse kaamerapiltide vaatamine, narkootilise aine tarbimise kontrollimine indikaatorvahendiga, maa-ala suhtes viibimiskeelu rakendamine jms. Lisaks väheneb abipolitseinike värbamisega seotud bürokraatia – näiteks ei pea ametisse astumiseks enam tooma eraldi fotot, vaid kasutatakse juba registris olevat, samuti võetakse vastu juba olemasolev kehtiv tervisetõend jne – lühidalt: vähendatakse dubleerimist,” selgitas Kommusaar.

Ta ütles, et abipolitseinikel on oluline osa kogukondade ühendamisel ning turvatunde suurendamisel. “Uuringud näitavad, et inimeste kaasalöömise tahe on kasvanud ja üks võimalus kogukonna heaolusse panustamiseks on kahtlemata abipolitseiniku roll. Vabatahtlike kasvuga muutub efektiivsemaks ka panus ennetus- ja piirkonnatöösse,” rääkis Kommusaar.

ERR

Loe lähemalt

Tagasi nimekirja