Otsi kodulehelt
Sulge otsing
Tagasi nimekirja

Kandideeri vabatahtlikuks seltsiliseks seitsmes Eesti maakonnas

Eesti Külaliikumine Kodukant alustas möödunud aasta oktoobris hanke “Vabatahtlike rakendamise koostöömudeli testimine hoolekandesüsteemis ja üle-eestiliselt rakendatava koostöömudeli väljatöötamine“ raames vabatahtlike kaasamisega. Saame pakkuda vabatahtlikku toetust täisealistele erivajadustega inimestele ning eakatele.  Testimisse kaasatud seitse maakonda: Harjumaa, Hiiumaa, Lääne Virumaa, Põlvamaa, Pärnumaa, Viljandimaa ja Võrumaa.

Kandideerimisel tuleb täita avaldus, mille leiab Vabatahtlike Väravast kuulutuste alt:

Harjumaa kuulutus

Hiiumaa kuulutus

Lääne-Virumaa kuulutus

Põlvamaa ja Võrumaa kuulutus

Pärnumaa kuulutus

Viljandimaa kuulutus

Kes arvutis avaldust täita ei saa, võib helistada kuulutuse all olevatel kontaktidel oma piirkonna koordinaatorile, temaga kohtuda ning täita avalduse paberil.

Koordinaator võtab kõigi soovijatega ühendust, vesteldakse ja koos tehakse otsus, kas meie pakutu vabatahtlikule sobib. Omalt poolt pakume sobilikele kandidaatidele  sissejuhatavat koolitust ja juhendamist ning võimalust vabatahtlikuna enesele ja teistele head teha.

Vabatahtlike pakutavad teenused ei ole mõeldud asendama sotsiaaltöötajat, vaid saavad pakkuda lisategevusi, mis tavapärase hoolekandeteenuse sisse ei mahu. Pakume vabatahtlikele võimalust olla hoolekandeteenuste juures tuge vajavale inimestele seltsiliseks, saatjaks ja toetajaks lihtsamates kodutöödes,  inimesega juttu ajada või jalutama minna, saata teda poes, ametiasutuses või mõnel üritusel.

Kellele meie tegevused võiks sobida?

Sellised tegevused sobivad hästi eakamatele inimestele, kel lapsed juba suureks kasvatatud ja vaba aega rohkem. Mitmel pool maailmas läbiviidud uuringud näitavad, et vanemas eas vabatahtlikena tegutsevatel inimestel on parem tervis ning rahuldust pakkuvamad peresuhted kui neil inimestel, kes vabatahtlikud ei ole.

Samuti sobivad vabatahtlikeks gümnaasiumi- ja ülikoolinoored. “Vabatahtlik tegevus pakub suurepärast võimalust juba noorena proovida, milline töövaldkond sobib ja milline mitte. Kutsekooli õpilane või tudeng saab vabatahtlikuna hoolekandesüsteemis tegutsedes suurepäraseid kogemusi, mis kuluvad ära edasises tööelus.  Miks mitte teha oma kooli loovtööde, seminaride raames vabatahtliku tegevust talletades näiteks eakate inimeste lugusid, nende oskuseid ja teadmisi?”

Ootame aktiivselt osalema ka kogukondi, nii abivajajatest teada andes kui ka omalt poolt vabatahtlikena oma kogukonna inimestele appi minnes. Nii saame oma kogukonnas elavaid inimesi toetada võimalikult kaua olema aktiivsed ja elama oma kodus.  Teame, et juba täna mitmetes kogukondades vabatahtlik  tegevus toimib, kutsume ennast meile teada andma ja liituma hanke tegevustega, et ka kõik juba tegutsevad vabatahtlikud saaksid koolitust, sõidukulude hüvitist ning oma kogemusega panustada mudeli arendamisse.

Kõigil, kel huvi tekkis, palume endast märku anda. Vabatahtlikele mõeldud sissejuhatav koolitus toimuvad juba oktoobris ja novembris.

Eesti Külaliikumine Kodukant

Tagasi nimekirja