Otsi kodulehelt
Sulge otsing
Tagasi nimekirja

Kodukandi tegemised vabatahtliku tegevuse valdkonnas sügisperioodil

Head vabatahtlikud ja vabatahtlike kaasajad!

Alustuseks tahame teile öelda TERE! Soe, õigem on vist öelda kuum puhkusekuu on seljataga ja meil on hea meel teiega läbi Vabatahtlike värava uudiskirja jälle kohtuda!

2018. aasta teine poolaeg tuleb väga tihe. Alustuseks vägagi positiivne uudis: võitsime sotsiaalministeeriumi hanke “Vabatahtlike kaasamismudeli väljatöötamine ja testimine hoolekandesüsteemis”. Hanke võit tähendab meile fantastilist võimalust luua järgneva 24 kuu jooksul  sotsiaalvaldkonnas vabatahtlike kaasamise mudel, kindlasti tahame vaadata mudelit natuke laiemalt kui ainult hoolekanne. Testimise piirkondadeks on Võru, Põlva, Pärnu, Lääne-Virumaa, Harjumaa ja Hiiumaa. Suured tänud meie partneritele: MTÜ Maana, Võrumaa Arenduskeskus,  Virumaa Tugikeskus, Harjumaa Kodukant, Lõuna-Eesti Haigla, Hiiumaa Kodukant ja Pärnumaa Kodukant, et olite valmis oma õla alla panema ja tulete appi mudeli testimisele. Hanke käiguga saab ennast kursis hoida meie Vabatahtlike Värava kaudu.

Oleme alustanud ettevalmistusi Märka vabatahtlikku 2018 tunnustussündmuse läbiviimiseks. Oma kandidaate saate tunnustusele esitada 10.septembrist kuni 10. oktoobrini. Jälgige jällegi infot väravast. Tunnustussündmus toimub sel aastal 1. detsembril Jõhvi kontserdimajas, sündmuse patroon on EV President Kersti Kaljulaid.

Jätkame Vabatahtliku sõbra märgise arenguprogrammiga. Tänavu me uusi taotlejaid enam juurde ei võta, kuna hetkel on käimas veel mitme ühingu nõustamised. Selle aasta vabatahtlike kaasamise kvaliteedimärgised anname me üle novembris toimuva Ühisnädala raames.

Kõigile uutele vabatahtlike kaasajatele olema planeerinud 9. oktoobril vabatahtlike kaasamise ABC koolituse.

Loomulikult osaleme ise ja kaasame kõiki huvilisi panustama uue Kodanikuühiskonna arengukava koostamisse. Plaanis on läbi viia seminar, kus ühiselt arutame läbi vabatahtliku tegevuse teemad, millega kindlasti lähiaastatel tegelema peaksime.

Rahvusvahelise tegevuse osas sai vahetult enne suve alguse Kodanike Euroopa rahastatud projekt “Optimizing Volunteer Services in Times of Refugee Crisis”, kus Kodukant osaleb parnerina. Kokkusaamised on tulemas septembris, oktoobris ja novembris. Kes huvitatud , palun võtke ühendust.

Traditsiooniline Euroopa Vabatahtlike Keskuse aastakonverents toimub 24-26 oktoobril Brüsselis.

Kellel aga käed sügelevad füüsilise töö järele, siis 15. septembril toimub Maailmakoristustalgud, alates augusti teisest poolest saab infot talgute osas nii maailmakoristuse kodulehelt kui ka Vabatahtlike Värava kaudu.

Tagasi nimekirja