Otsi kodulehelt
Sulge otsing
Tagasi nimekirja

Konnad Teel(t)!

Üha enam pikenev päev ja soojendav päike utsitavad loodust tagant, käes on ärkamise aeg! Ärkamas on ka konnad, kes asuvad talvekodust kudemisalade poole teele mööda ürgseid rändeteid. Paraku ristuvad need inimeste liikumisradadega, kus igal aastal hukkub autorataste all loendamatu arv kahepaikseid.

Seetõttu kutsume teid kaasa lööma Eestimaa Looduse Fondi talguprojektis Konnad teel(t)! Talgutele oodatakse vabatahtlikke, kes koguksid konnad enne maantee ületamist kokku ja viiksid teisele poole teed. Nii saavad konnad jätkata teed kudemisaladele. Lisaks peetakse talgutel arvestust konnade arvukuse ja liigilise koosseisu kohta. Kokku on eelnevatel aastatel sedasi aidatud pea 82 000 konna. Konnatalgud toimuvad tavaliselt aprilli keskpaigast kuu lõpuni.

Tänavu on plaanis ca 15 konnatalgut, talgud toimuvad näiteks Tartus Ihastes, Tallinnas Astangul ja Viljandimaal Leiel. Talgud toimuvad üle Eesti. Kõik, kes soovivad talgutel kaasa lüüa, võivad liituda konnad.elfond.ee veebilehel konnatalguliste listiga või “Konnad teel” Facebooki lehega, kus suurematest talgutest jooksvalt teada antakse.

ELF

Loe lähemalt

Tagasi nimekirja