Otsi kodulehelt
Sulge otsing
Tagasi nimekirja

Maailmakoristuspäev on tulekul: 15. septembril hakkab 150 riiki korraga koristama

«15. septembril on Eesti maailma naba,» väidavad Maailmakoristustpäeva korraldajad, sest eestlaste algatatud ettevõtmine paneb koristama 150 erineva riigi kodanikud.

Eile toimus Tallinna Ülikooli aatriumis Maailmakoristuspäeva pressikonverents, kus World Cleanup Day ehk Maailmakoristuspäeva korraldajad andsid ülevaate, mis kuu aja pärast toimuma hakkab. Konverentsil astusid üles World Cleanup Day eestvedajatest Eva Truuverk, Tiina Urm, Siim Valmar Kiisler, Raimo Matvere ning Mart Normet.

Maailmakoristuspäeva juhi Eva Truuverki sõnul on World Cleanup Day eesmärgiks tuua inimesteni teadmine, et maailm jagab liigse reostuse osas ühist probleemi. Korraldustiim loodab, et sel päeval võtavad koristustalgudest osa kümned miljonid inimesed üle maailma ning et koristuspäev oleks aluseks tõeliseks muutuseks ülemaailmse reostuse lahendamisel.

Tegemist on maailma ajaloo suurima kodanikualgatusega, mis on alguse saanud Eestist – Teeme Ära! Maailmakoristus sündis 2008. aastal, kui 50 000 inimest tulid kokku ühise eesmärgiga puhastada viie tunniga terve riik prügist puhtaks. Tänaseks on Teeme Ära «üks-riik-päevas» mudelit levitatud üle kogu maailma ning reaalsusesse plaanitakse viia järgmine hulljulge idee, milleks kümnete miljonite kaasamine ühepäevasesse koristusaktsiooni.

Postimees

Loe lähemalt

Tagasi nimekirja