Otsi kodulehelt
Sulge otsing
Tagasi nimekirja

Pärnumaal selgitati välja parimad vabatahtlikud abipolitseinikud

Reedel ja laupäeval toimusid Pärnumaal seitsmendad abipolitseinike kutsemeisterlikkuse võistlused, kus osalesid meeskonnad kõikidest prefektuuridest.

Vabariigi parimad abipolitseinikud selgitati välja taktikalises laskmises, auto vigursõidus, situatsiooniülesande lahendamises, teadmiste testis, Schengeni kompensatsiooni ülesandes ja kombineeritud sportlikus võistluses.

Kuna võistlusalad asusid Pärnu maakonna erinevatest piirkondades, siis marsruudi läbimiseks kasutati patrullautosid ning kilometraaži kogunes ligi 200 kilomeetrit.

Pingelised võistlused võitsid Jaago Männiste ja Illimar Reinbusch Põhja prefektuurist, teise koha saavutasid Aivar Kaus ja Mikko Kiisa Lääne prefektuurist ning kolmanda koha väärilised olid Märt Tibar ja Agnes Pihlak Põhja prefektuurist.

Politsei- ja piirivalveameti peadirektor Elmar Vaher ütles, et abipolitseinike kutsemeistrivõistlused on neile kui koolitus, kus nad saavad enda oskusi proovile panna ja neid veelgi paremaks lihvida.

“Oluline on märkida vabatahtlike motivatsiooni ja püüdu muuta elukeskkonda turvalisemaks. Nad teevad seda vabast tahtest ja 100 000 turvalisusse panustatud tundi aastas ei jäta kellelegi ruumi kahtlemiseks, kui tähtis see roll on,” lisas Vaher.

ERR

Loe lähemalt

Tagasi nimekirja