Otsi kodulehelt
Sulge otsing
Tagasi nimekirja

PÖFF-ile aitab kaasa ligi 400 vabatahtlikku

Pimedate ööde filmifestivalil (PÖFF) on ametis ligi 400 vabatahtlikku, kelle entusiasmi najale festival igal aastal suures osas toetub. “Aktuaalne kaamera. Nädal” uuris, mida põnevat juhtub vabatahtlike elus ja kas viimased ööd enne avamist ka sõba silmale saab.
Veel kaks tundi enne PÖFF-i avamist käis Solarise infopunktis kõva möll, vahendas “Aktuaalne kaamera. Nädal”.

“Vaadates Solarise infopunkti, siin on tõesti päris suur möll. Vabatahtlikel on tamp peal. Artises ja Sõpruses on rahulik. Kui võtta need viimased päevad ja ööd, siis on tõesti tööd hullult palju. Ei ole nii, et nädal aega keegi ei maga,” rääkis infotöötajate koordinaator Eliisa Pass.

Vabatahtlik Loore soovitab PÖFF-il debüütfilmide programmi. “Seal on palju Euroopa ja maailma esilinastusi ja ka palju külalisi,” põhjendas ta.

Kui töö tehtud, saab minna filme vaatama ja neid vaatavad vabatahtlikud palju. Nii palju, et ei oska ette ennustada, kas järgneval aastal on filmiisu alles või hoopis süveneb kinopisik nõnda, et enam kinost välja ei saagi.

“Meil on graafik nii tehtud, et iga päev näeb vähemalt kaks filmi. Meie vabatahtlikud piiksutajad näeme vähemalt kaks filmi päevas. Ma loodan, et see mõjub hästi. Ma veel pole vaadanud ühtegi filmi. Ma loodan, et see mõjub harivalt,” sõnas vabatahtlik Ilo.

 

ERR

Vaata ka videot

 

Tagasi nimekirja