Otsi kodulehelt
Sulge otsing
Tagasi nimekirja

Seitse väljapaistvat ühendust saavad vabatahtliku sõbra märgi

Homme, 16. oktoobril kl 11 annab Eesti Külaliikumine Kodukant koostöös siseministeeriumiga vabatahtliku tegevuse mõttekojas üle vabatahtliku sõbra märgid seitsmele ühendusele, kes on näidanud oma head taset ja professionaalsust vabatahtlike kaasajana. Kõik need ühendused on edukalt läbinud Kodukandi läbi viidud arendusprogrammi.  Vabatahtliku sõbra märgis on kvaliteedimärk, millega tunnustatakse vabatahtlike kaasamise head taset ja professionaalsust organisatsioonides. Märgid annab üle siseminister Andres Anvelt. Vabatahtliku tegevuse mõttekoda toimub omavalitsusmajas (Sirge tn2, Tallinn).

Päeva teises pooles arutlevad vabatahtliku tegevuse võrgustiku esindajad ning mitmed teised vabatahtlikke kaasavad ühendused, milline peaks olema vabatahtlikku tegevust toetav keskkond aastal 2030.   „Vabatahtlikel on kodanikuühiskonnas väga suur roll. Nii panustavad vabatahtliku sõbra märgi saajad kogu Eesti arengusse,“ ütles kodanikuühiskonna programmi 2021-2030 koostaja, siseministeeriumi nõunik Marten Lauri.

Vabatahtliku sõbra märk antakse üle järgnevatele ühendustele:

SA Eesti Vabaõhumuuseum

Päästeameti Ida päästekeskus

MTÜ Terve Pere Selts ja SA Werrone

Vainupea küla selts MTÜ, Vabatahtlike tegevus Vainupea Kabeli juures

Varjupaikade MTÜ

MTÜ Terve Pere Selts ja SA Werrone

MTÜ Arvamusfestival

Spordiklubi Pärnu Kahe Silla Klubi MTÜ

 

Taust:

  • Esimesed vabatahtliku sõbra märgid jagati 2015. aastal, tänaseks on vabatahtliku sõbra märgi pälvinud 45 ühendust ja avaliku sektori asutust.
  • MTÜ Eesti Külaliikumine Kodukant on juriidiliste isikute ühendus, mis liidab Eestimaa maapiirkondade tasakaalustatud arengut taotlevad ja edendavad ning külaelu väärtustavad organisatsioonid. Liikumise eesmärgiks on kogukondliku tegevuse edendamine Eesti maapiirkondades, väärtustades ja arendades külaelu,  pärimuskultuuri ja vabatahtlikku tegevust.

Lisainfo:

Eha Paas

Vabatahtliku valdkonna juht
Eesti Külaliikumine Kodukant
e-post: eha@kodukant.ee
tel: +372 517 0214
koduleht: http://vabatahtlikud.ee

Lisainfo vabatahtliku sõbra märgi kohta on leitav siit.

Tagasi nimekirja