Otsi kodulehelt
Sulge otsing
Tagasi nimekirja

Seminar –  vabatahtlike kaasajate uued väljakutsed!  Tule ja saa teada, millised on vabatahtliku tegevuse valdkonnauuringu tulemused!

Siseministeeriumi tellimusel on valmimas uuring vabatahtlikus tegevuses osalemisest. Uuring kajastab vabatahtliku tegevuse olulisust, valdkonda mõjutavaid arenguid, vabatahtlikus tegevuses osalemise põhjuseid ja takistusi. Lisaks elanike vabatahtlikuks olemisele kajastatakse esmakordselt ka organisatsioonide võimekust vabatahtlikke kaasata ning seda, mida nii vabatahtlike kaasajad kui ka kohalik- ja riigi tasand valdkonna arendamiseks teha saavad. Kuna tegemist on järjekorras kolmanda sarnase valdkondliku uuringuga, tuuakse vastavalt võimalusele välja valdkonnas toimunud muutused võrreldes 2009. ja 2013. aastaga.

Uuringu järgi on Eesti elanikkonnast vabatahtlikke 49%. Võrreldes 2013. aasta andmetega võime tõdeda, et vabatahtlike arv on 18 protsendipunkti võrra kasvanud. Samas on vähenenud püsivabatahtlike hulk. Uuring näitab, et vabatahtlike kaasamisel oma tegevustesse tuleb arvestada mitmete oluliste trendidega. Mida vabatahtlike kaasajad silmas pidama peavad ning kuidas uute oludega kohaneda, seda 28. märtsil koos arutada tahamegi.

Ootame vabatahtlike kaasajaid 28. märtsil kell 12.00 siseministeeriumi suures saalis, Pikk 61 Tallinn.

NB! Osalemiseks tuleb ennast kindlasti registreerida sellel lingil. Kohal tuleb olla 10 minutit varem ning kaasas peab olema isikut tõendav dokument.

KAVA

11.45 – 12.00 Saabumine ja tervituskohv

12.00 – 13.30 „Vabatahtlikus tegevuses osalemise uuring 2018“ tulemuste esitlus, küsimused. Uuringut esitleb Balti Uuringute Instituudi esindaja Maarja Käger.

13.30 – 14.00 Lõunapaus

14.00 – 15.00 Teemaplokk – vabatahtlike kaasajate toetamine.  Milline roll on siin Kodukandil strateegilise partnerina,  aga ka vabatahtliku tegevuse võrgustikul üheskoos? Tutvustame teile vabatahtliku sõbra arenguprogrammi kogemust ja uuendusi.

15.00 – 16.00 Teemaplokk –  vabatahtliku tegevuse valdkonna teavitustöö. Võimalused teavitustöö arendamiseks, sh Vabatahtlike Värava ja FB ning Instagrami konto arendusteks. Vabatahtlike kaasajate ootused teavitustegevusele.

16.00 – 16.20 Kokkuvõte, kaasajate kiiruudised!  Kui kellelgi on tulemas vabatahtlike kaasamisega seotud sündmusi, mis võiksid huvi pakkuda ka teistele, siis palun võtke info paberil kaasa, teeme kohapeal infotahvli.

Lisainfo:
Eha Paas
Liikumine Kodukant, vabatahtliku tegevuse valdkonnajuht
tel: +372 517 0214
e-post: eha@kodukant.ee

Tagasi nimekirja