Otsi kodulehelt
Sulge otsing
Tagasi nimekirja

Seminar vabatahtliku tegevuse trendidest muutuvas ühiskonnas

5. aprillil toimub Tallinnas seminar Vabatahtliku tegevuse trendid muutuvas ühiskonnas.

Toimumise koht: Tallinna Tehnikaülikooli Mektory  Ärimudelite laboris, Raja 15, Tallinn. Kohapeal on võimalik tasuta parkida!

Seminari eesmärgiks on kutsuda vabatahtlike kaasajaid, organisatsioone mõtlema, kuidas muutuvas ühiskonnas vabatahtlike kaasamist jätkusuutlikult korraldada ning visoneerimine ühiselt vabatahtliku tegevuse tulevikutrende.

Päevakava  

Seminar toimub eesti keeles, väliskülalise ettekanne on inglise keeles. Neile, kes ei oska inglise keelt, korraldatakse sosintõlge.

10.30-11.00 Saabumine ja tervituskohv

11.00 Seminari avamine, moderaator Jaan Aps, Sotsiaalsete Ettevõtjate Võrgustik

11.10 – 12.00  Kuidas areneb vabatahtlik tegevus Euroopas? – külalisesinejaks Euroopa Vabatahtlike Keskuse president Cristina Rigman.

12.15 -12.45 Kes ja kuidas tänasel päeval Eestis vabatahtlikke kaasab? Kas me oleme vabatahtliku tegevuse maastiku olukorraga rahul? Räägivad  Eha Paas ja Anu Viltrop, Liikumine Kodukant.

12.45-13.30 Lõunapaus

13.30 – 14.25 Avalik sektor kaasab vabatahtlikke üha enam – kas põhjuseks on eelarvenappus ja/või väärtushinnangud? Koosloomine vabaühenduste ja avaliku sektori vahel. Dagmar Narusson, Tartu Ülikooli õppejõud.

  • Diskussioon: avaliku sektori roll ja vastutus elujõuliste ja arenguvõimeliste organisatsioonide toetamisel, kes vabatahtlike kaasamise kaudu panustavad eestimaalaste heaolusse.

14.25 – 15.15   Kust leida motiveeritud vabatahtlikke? Meil on üha enam asutusi ja organisatsioone, kes vabatahtlikke kaasavad, kuid vabatahtlikke on piiratud hulk elanikkonnast. Vabatahtlike kaasajatena konkureerime sisuliselt kõik samadele inimestele. Arutleme võimalike lahenduste üle teemagruppides. Igal grupil on ka üks sissejuhatav kõneleja, kes tutvustab grupiliikmetele oma näidet.

  • Välisvabatahtlikus – kas suudame kaasata välisvabatahtlikke või süstida innustust meie inimestesse välisvabatahtlikega? Teema sissejuhatuse teeb Karin Öövel, Archimedes Noorteagentuuri Euroopa Solidaarsuskorpuse programmijuht.
  • Kas piirkondlike vabatahtlike koordineerijate abil on suutlikust jõuda inimesteni, kes täna aktiivselt ühiskonnas kaasa ei löö?  Teema sissejuhatus Ardo Roosilt, Serve the City vabatahtlik.
  • Kas koostöö või konkureerimine?  Kas riik peaks enda otsitavate vabatahtlikega süsteemi uuesti ehitama või kasutame olemasolevat, teada kvaliteediga võrgustikku koos nende vabatahtlikega? Teema sissejuhatuse teeb Pille Tsopp-Pagan, Naiste Tugi- ja Teabekeskuse juhataja, tugikeskuste töö.
  • Kuidas töötada noortega, et tulevikus oleks vabatahtlikus paljude inimeste elustiiliks – Joanna Kurvits, Eesti Noorteühenduste Liidu vabatahtlik.

15.15 – 15.45 Kokkuvõtted aruteludest, seminari lõpetamine.

Registreeru seminarile hiljemalt 26. märtsiks või kuni kohti jätkub!

Seminari läbiviimist toetab siseministeerium ning Kodanikuühiskonna Sihtkapital.

Lisainfo:

Eha Paas,  Liikumine Kodukant vabatahtliku tegevuse valdkonnajuht

Tel: +372 517 0214

e-post: eha@kodukant.ee

Anu Viltrop, Liikumine Kodukant vabatahtlike värav toimetaja

Tel: +372 5665 9118

e-post: anu.viltrop@kodukant.ee

Tagasi nimekirja