Otsi kodulehelt
Sulge otsing
Tagasi nimekirja

TÜ Kliinikumi Lastefond võttis oma 18. sünnipäeva eel vastu otsuse pikendada krooniliste haigustega laste toetamise vanusepiiri

SA TÜ Kliinikumi Lastefond tähistab homme oma 18. tegevusaasta täitumist. Täiskasvanuikka jõudmise valguses võttis Lastefondi nõukogu vastu otsuse tõsta fondilt abi saavate krooniliste haigustega laste toetusperioodi vanusepiiri kuni 21. eluaasta lõpuni. 

Kui muidu toetas Lastefond lapsi 18. eluaasta lõpuni, siis nüüd võttis nõukogu vastu otsuse pikendada kolme aasta võrra vanusepiiri ning jätkata laste toetamist kuni 21. eluaasta lõpuni. Otsus puudutab kõiki neid raskelt haigeid lapsi ja nende peresid, keda Lastefond hetkel pidevalt toetab ja kelle toetus muidu vanusepiiri täitumisega oleks lõppenud.

Lastefondi strateegiajuht Küllike Hein selgitab, et kuna Lastefond on saanud täisealiseks ning erivajadustega last kasvatavate peredega suhtlemine on ilmestanud, et täisealisus ühtegi probleemi sotsiaalvaldkonnas ära ei lahenda ning perede elu lapse vanusest sõltuvalt kergemaks ei lähe, pigem vastupidi, siis võttis nõukogu vastu otsuse, et fond on valmis peresid toetama kolm aastat kauem. “Olen Lastefondis töötatud aja jooksul kogenud, kuidas perede jaoks on äärmiselt problemaatiline aeg, mil kõik toetuspooled korraga ära kaovad – kui Lastefond enam toetada ei saa ning ka riiklikult toetatakse pere oluliselt vähem,” räägib ta ning avaldab lootust, et raskelt haiget last kasvatavatele peredele on otsusest suurt abi.

TÜ Kliinikumi Lastefond

Loe lähemalt

Tagasi nimekirja