Otsi kodulehelt
Sulge otsing
Tagasi nimekirja

Vabariigi juubeliks kasvas vabatahtlike merepäästjate arv üle 500

Eelmisel nädalal allkirjastas Politsei- ja Piirivalveameti peadirektori asetäitja Krista Aas 132 vabatahtliku merepäästja tunnustamise otsuse – sellega kasvas tunnustatud vabatahtlike merepäästjate koguarv 503-ni.

Politsei- ja Piirivalveameti merepääste juhtivpiiriametnik Raul Ilisson ütles, et tegemist on suurima hulga vabatahtlikega, kellele on korraga vabatahtliku merepäästja staatus omistatud. „Vabatahtlikud mängivad merepäästes kaasatava ressursina suurt rolli, reageerides nii merel kui piiriveekogudel. Samas on neil tähtis ülesanne ka kogukonnas veeohutuse ja merepäästealaste teadmiste parandamisel,“ ütles Ilisson.

Ilissoni hinnangul on vabatahtlike merepäästeüksuste võimekus, võrreldes ajaga, kui 2013. aastal sõlmiti esimesed koostöölepingud, oluliselt paranenud: „Siis olid vabatahtlikel ka veidi erinevad huvid ja vaated – tänaseks on aru saadud, et kõike ei saa Soome näitel teha. Siiski ei saa alahinnata Soome olulisust meie vabatahtliku merepääste arengu juures – naabrite vabatahtliku merepääste korraldus on aidanud Eesti vabatahtlusel kiiremini areneda, sest esimesed vabatahtlikud said merepääste koolitusalased teadmised just Soome kolleegidelt.“

Politsei- ja Piirivalveamet

Loe lähemalt

Tagasi nimekirja