Otsi kodulehelt
Sulge otsing
Tagasi nimekirja

Vabatahtlike merepäästjate hulk on aastatega stabiilselt kasvanud

Vabatahtlike merepäästjate arv on viimaste aastate jooksul stabiilselt kasvanud, tänavu on vabatahtlikud aidanud lahendada ligi 22 protsenti veekogudel juhtunud intsidentidest.

Vabatahtlikuks päästjaks hakkamise üks peamisi põhjuseid on soov anda nii ennetus- kui ka päästetööga oma panus kohaliku kogukonna turvalisemaks muutmisele, vahendas “Aktuaalne kaamera”.

Politsei- ja piirivalveameti (PPA) kinnitusel on vabatahtlike merepäästjate arv iga aastaga stabiilselt kasvanud. Praegu on Eestis 373 koolituse läbinud ja tunnustatud vabatahtlikku. Et neist ka kasu oleks, on vabatahtlikel vaja tehnikat.

Hiiumaa vabatahtliku merepääste seltsi töös ongi olnud murrangulised viimased paar aastat, mil nad on hakanud osalema varasemast enam koolitustel ja täiendanud oma laevaparki, kuhu kuulub hetkel kaks avamerealust ja üks väiksem paat. Tänavu sügisel peaks lisanduma veel üks seitsmemeetrine paat.

Hiiumaa vabatahtliku merepääste seltsi juhatuse liige Marek Rätsep ütles, et ühing otsib praegu uusi liikmeid ja ka noori. “On tarvis natukene juurde kasvatada oma liikmete arvu, sest tehnikat me saame juurde ning kohad on vaja täita,” märkis ta.

ERR

Loe lähemalt

Tagasi nimekirja