Otsi kodulehelt
Sulge otsing
Tagasi nimekirja

Vähiravifond “Kingitud elu” telgitagused: oma lood räägivad neli vabatahtlikku, kes on ka ise vähiga lähedalt kokku puutunud

Dokumentaalsaates „Elufond“ räägivad avalikkusele isiklikust kogemusest vähiga neli vähiravifondi “Kingitud Elu” vabatahtlikku.

„Asi algas kõik sellest, et ma väsisin ära. Hirmsasti väsisin ära. Mul jõud kadus täitsa ära. Mul ei valutanud mitte midagi,“ räägib saates Alar Tupp, kes sattus vähiravifondi Kingitud Elu seoses enda võitlusega melanoomiga.

Peale Alari aitab vähihaigete elude eest võidelda kolme lapse ema Kati Lepasalu, kellel on vähiga kokkupuude olnud lapsepõlves.

„Ma olin kolmeaastane, kui mu vana isa suri. Ma olin küll väike laps, aga seda oli päris julm vaadata,“ meenutab fondi vabatahtlik Kati Lepasalu sündmust enda lapsepõlvest.

Vähiravifondi Kingitud Elu kuulub ligikaudu paarsada vabatahtlikku. Saates räägivad oma isikliku loo vabatahtlikuks hakkamisest Kati Lepasalu, Toivo Tänavsuu, Alar Tupp ning riigikogu liige Viktoria Ladõnskaja-Kubits. Kõik neli fondis tegutsevat vabatahtlikku elavad küll omavahel täiesti erinevat elu, kuid on fondi juurde sattunud sarnasel viisil — neil on olnud kokkupuude vähiga. Peale nelja saates esineva vabatahtliku omavad lähedasemat kokkupuudet vähkkasvajaga peaaegu pooled fondi vabatahtlikud.

DELFI

Loe lisa ja vaata videot

Tagasi nimekirja