Otsi kodulehelt
Sulge otsing
Tagasi nimekirja

Varjupaik otsib inimesi, kes viiks koeri autoga sõitma

Mitmed Tartu koduta loomade varjupaiga vabatahtlikud töötajad näevad vaeva selle nimel, et pakkuda peremeheta koertele seltsi ja arendada nende sotsiaalseid oskusi.

Nii näiteks teeb üks rühm entusiaste loomadega iga paari nädala tagant jalutuskäike ja tutvustab neile maailma väljaspool varjupaiga aeda. Samas tunneb varjupaik puudust inimestest, kes viiksid regulaarselt koeri autoga sõitma.

Varjupaiga töötaja Annika Mölder rääkis, et talle on kõige olulisem teadmine, et ta saab aidata abivajajaid hommikust õhtuni. Ta lisas, et käib seetõttu ikka ja jälle inimestele koeri üle andmas ka vabadel päevadel.

«Sageli on aga nii, et kui tullakse koera võtma, on tema autosse saamine paras peavalu, sest loom pole sellega harjunud. Seepärast on väga tähtis, et koeri saaks meie juures veedetud aja vältel senisest rohkem harjutada erisugustes oludes käituma. Autosõit on üks sellistest elulistest olukordadest,» jätkas ta.

Seda, et varjupaiga loomad vajavad teadlikult korraldatud ning järjepidevat sotsialiseerimist, kinnitas ka püsivabatahtlik ja ühiste jalutuskäikude eestvedaja Merle Leiner. Temagi nentis, et autosõidu harjutamine on ülioluline. «Oleme saanud seda seni teha vähem, kui peaks. Tahame edaspidi koeri järjest rohkem autosõidule viia.»

Merle Leineri sõnul oleks Tartu varjupaigal tarvis juurde veel vähemalt viiskümmend vabatahtlikku, et kõik tarvilik tehtud saaks.

Päris niisama aga kutsusid aitama ei saa: esmalt tuleb varjupaigas läbida vabatahtlike koolitus, kus õpetatakse muu hulgas nippe, kuidas koer rihma ei tiriks ja kuidas panna lemmik inimesega õiget pikivahet hoidma.

Järgmine vabatahtlike koolitus on Tartu koduta loomade varjupaigas sel reedel.

Tartu Postimees

Loe lähemalt

Tagasi nimekirja