Otsi kodulehelt
Sulge otsing
Tagasi nimekirja

YFU vabatahtlik: tahan teistele näidata, kui äge välismaal õppimine võib olla

YFU noored vabatahtlikud külastavad sel sügisel koole üle Eestimaa. Loodetakse jõuda ligi 50 kooli, tehes seal ära vähemalt 100 töötuba. YFU vabatahtlik Siret Siim räägib vabatahtlikuks olemisest.

Mis ajendas sind pärast vahetusaastat ka vabatahtlikuks hakkama ning võtma ette sellist julgustükki, nagu esinema terve klassiruumitäie õpilaste ees?

Juba enne vahetusaastale minekut teadsin kindlalt, et tahan vabatahtlikuks saada. Suuresti oli põhjus selles, et mulle on alati meeldinud teisi aidata, midagi põnevat teha ja uute inimestega kohtuda ning otsin alati võimalusi, et oma kogemuste pagasit pidevalt täiendada. Juba enne Taani minekut tundusid kõik yfukad (yfu vabathtlikud) väga vabad, rõõmsameelsed ja said omavahel hästi läbi. Lootsin ise ka aasta pärast nende hulka kuuluda ja näidata teistele, kui äge välismaale õppima minek võib olla. Kuigi ei saa kedagi seda otsust tegema panna, siis vähemalt saan anda endast parima, et võimalikult palju noori teaksid selle võimaluse olemasolust ja ei tule ühtegi endist vahetusõpilast meelde, kellele ei meeldiks oma aastast rääkida. See oligi peamiseks põhjuseks, miks tahtsin mööda koole ringi tuuritada. Pealegi ma ei karda esinemist ja alati naudin seda väikesest närvist hoolimata.

Milliseks hindad enda ettevalmistust, tuge?

Ei tea ühtegi valdkonda YFUs, kus ettevalmistus poleks põhjalik. Toega on sama lugu: alati on vanemaid vabatahtlikke, kelle poole murega pöörduda ja nõu küsida. Tänu sellele, et Eestis on YFU tegutsenud juba päris kaua, on koolitusi ja üritusi aastatega pidevalt uuendatud ja kohandatud vajadustele. Samas tuleb ikka ette ootamatuid olukordi ja kõigeks ei saagi ette valmistuda, aga see teebki asja lõbusaks. Nii tuleb kogemus ja nipid, kuidas teinekord mõnda olukorda lahendada.

Kuidas hindaksid enda senist kogemust – kas sa ei ole ära kohkunud?

Kogemus mõndade vanade olijatega võrreldes on ikkagi päris väike, aga ma tulin alles juulis Eestisse tagasi, seega tahan järgnevate aastadega kogemusi võimalikult palju juurde koguda. Kuna vahetusaastale minek oli minu jaoks midagi täiesti uut ja kujuteldamatut, siis vabatahtliku tööga võrreldes, kohkusin pigem Taanis algul ära. Siin Eestis tuleb rohkem ette meeldivaid üllatusi.

DELFI

Loe lähemalt

Tagasi nimekirja