MTU Loomus

Loomus on loomade eestkoste organisatsioon, mis levitab aktiivselt jätkusuutlikku ja hoolivat suhtumist loomadesse nii Eestis kui ka mujal maailmas.

Loomuse eesmärgid on loomatemaatika tähtsuse tõstmine Eesti ühiskonnas; loomasõbraliku mõtlemise, käitumise ja tarbimise leviku suurendamine; loomakaitsepoliitika kujundamine.

Iga loom on väärtus omaette. Loomadel on õigus liigiomaseks käitumiseks, mida ei tohiks kunstlikult muuta. Lisaks on loomadel õigus eluks ja surmaks ilma ebavajaliku valu ja piinata.

Loomad ei saa ise enda eest rääkida, neil on hääleks vaja nende heaolust hoolivate inimeste organisatsiooni. Loomuse tegevusvaldkonnad on üksikjuhtumite lahendamisest laiemad, kuna valdkonnad, millega organisatsioon tegeleb, eeldavad mõtteviiside muutust. Seda saab esile kutsuda vaid läbi pikaajaliste kampaaniate, mis puudutavad kõiki ühiskonnakihte.

Loomuse fookus on nende loomade kaitsel, keda kasutatakse põllumajanduses, sh kalad, meelelahutuses, ilutööstuses ja karusnaha tootmiseks.

Loomuse väärtushinnangud, millest igapäevaselt lähtume, on professionaalsus, pühendumus ja empaatia.

Loomade eestkoste organisatsioon Loomus sündis 2014. aasta aprillis. 2017. aasta detsembris liitus Loomusega loomade eestkoste liikumine Loomade Nimel.

Loomus kuulub rahvusvahelistesse loomade eestkoste võrgustikesse Eurogroup for Animals, Fur Free Alliance ja Cruelty Free Europe ning üle-eestilistesse võrgustikesse huvikaitsevõrgustik ja vabatahtliku tegevuse võrgustik.

Loe ka Loomuse vabatahtlike lugusid Loomuse blogist.

Organisatsiooni kuulutused

Liitu loomasõbraliku ilu töörühmaga LILU!

Tegevusvaldkond: Loomakaitse

Asukoht: Üle Eesti

MTU Loomus

Ole koos Loomusega loomade poolt!

Tegevusvaldkond: Loomakaitse

Asukoht: Üle Eesti

MTU Loomus

Aita viia taimsed valikud igasse Eesti nurka!

Tegevusvaldkond: Loomakaitse

Asukoht: Üle Eesti

MTU Loomus
Jäta tagasiside